Cena nowoczesnego ogrodu zimowego

Osoby, które cenią sobie kontakt z naturą przez cały rok w szczególności docenią możliwości, jakie oferuje ogród zimowy. To pomieszczenie z dużymi przeszkleniami, które umożliwia podziwianie piękna ogrodu bez wychodzenia z domu. Jednak, przed podjęciem decyzji o budowie ogrodu zimowego, należy wziąć pod uwagę koszty związane z jego budową i utrzymaniem. Jakie wydatki trzeba przewidzieć i jakie czynniki wpływają na koszty.

Jaki jest koszt nowoczesnego ogrodu zimowego?

nowoczesny ogród zimowyKoszty budowy tego typu ogrodu zależą przede wszystkim od jego wielkości, kształtu i wykorzystanych materiałów. Najtańszym rozwiązaniem jest budowa ogrodu zimowego z gotowych elementów, ale wówczas ograniczona jest elastyczność projektowania i indywidualny charakter ogrodu. Jeśli zdecydujemy się na nowoczesny ogród zimowy na zamówienie, koszt wyniesie około 1500 – 3000 zł/m². Największy wpływ na koszt będzie miała jakość i rodzaj użytych materiałów. Im lepszej jakości szkło i aluminium, tym wyższa cena. Poza kosztami budowy, należy także wziąć pod uwagę koszty związane z utrzymaniem ogrodu zimowego. W zimie koszty ogrzewania będą znacznie wyższe niż w pozostałych pomieszczeniach domu. Konieczne będzie również zapewnienie odpowiedniej wentylacji, która pozwoli na utrzymanie prawidłowej wilgotności i zapobiegnie kondensacji na szkle. Wymagane jest regularne mycie szkła, co może być czasochłonne i kosztowne, jeśli zdecydujemy się na usługi profesjonalnej firmy. Do ceny należy również doliczyć koszty pielęgnacji roślin i ich ewentualnej wymiany.

Istnieją sposoby na zmniejszenie kosztów budowy i utrzymania ogrodu zimowego. Możemy np. zdecydować się na budowę ogrodu zimowego przy wykorzystaniu już istniejącej elewacji budynku, co znacznie zmniejszy koszty budowy. Możemy także zainwestować w lepszą izolację termiczną, co pozwoli na obniżenie kosztów ogrzewania. Wymiana roślin, które wymagają dużo pielęgnacji i uwagi, na te łatwiejsze w uprawie, pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze.

Najlepsza jakościowo pościel<< >>Gdzie sprzedają butle z gazem

About the author : Danuta Kaczmarek