Co jest modne od lat?

Jeansy to wiecznie modny materiał. Spódnice, sukienki, torebki, a nawet buty to awangardowe propozycje, które są również wykonywane z jeansu. Co ciekawe, dżins nigdy się nie nudzi i jest wiecznie modny, nawet czasami  jest eleganckim dodatkiem. 

Wieczne modne spodnie 

jeansy z perełkamiJeansy największy krzyk mody na nie był w latach 80 tych. Interesujące jest to, że dżinsy były projektowane z myślą o farmerach oraz górnikach. To gruby materiał, który jest bardzo wytrzymały i dlatego był noszony przez pracowników.  Dzisiaj rozróżniamy kilka rodzajów dżinsów, miedzy innymi slim czyli wyszczuplające, przylegające do ciała, regular, które są proste i klasyczne, loose czyli szerokie i luźne spodnie. Barwa tych spodni najczęściej jest niebieska lub ciemnoniebieska, gdzie barwnikiem był pigment indygo pochodzący z indykowca barwierskiego. Dzisiaj  natomiast, kolorów jeansów jest mnóstwo. Białe , przecierane, w plamki, czarne, jasnoniebieskie, błękitne. Od dwóch lat bardzo modne są równie jeansy z perełkami i z brokatem. Można je nosić niemal do wszystkiego, do szpilek, do białej koszuli eleganckiej. Można również ubrać się na sportowo, czyli jeansy plus bluza i dodatkowo adidasy i plecak. Połączenia mogą być naprawdę różne, cokolwiek nam przyjdzie do głowy, będzie kapitalnie. Te spodnie z biegiem lat stały się naprawdę modne i popularne. Zainteresowanie jeansem zaczęło rosnąc w latach 60 tych. Stały się ulubieńcem grupy młodzieżowej. 

Dzisiaj modne jest niemal wszystko.Zwłaszcza jeans. Popularność tego materiału nie zmalała, już prawie od 60 lat. Dżinsy są niedrogie, mogą mieć krój elegancki, albo sportowy, wszystko zależy od nas i od tego z czym mamy ochotę połączyć nasza ulubiona parę dżinsów. Warto również zaopatrzyć się w inne dodatki garderoby z tego materiału, jak koszula czy spódnica.

Szykowne i wygodne sukienki codzienne<< >>Staropolska restauracja w Kudowie Zdroju

About the author : Józef Walczak