Co warto wiedzieć delegując pracownika za granicę

Wysyłanie pracowników do pracy poza granicę naszego kraju może być dla nas niezwykle zyskowne. Szczególnie w krajach bardziej rozwiniętych, gdzie ceny usług są wyższe niż u nas. Musimy jednak liczyć się z tym, że tamtejsze systemy prawne starają się chronić swoich rodzimych przedsiębiorców i robić wszystko, żeby mogli oni z nami konkurować. Skoro nie mogą opuścić ich kosztów, będą starali się zatem zwiększyć nasze.

Delegowanie pracownika za granicę wymaga znajomości przepisów

odpowiednie delegowanie pracowników do francjiPodczas delegowania pracownika do Francji, musimy mieć świadomość, że obowiązują tam przepisy dotyczące płacy minimalnej. Obejmują one zarówno pracowników budowlanych, którzy przyjechali tam na czas trwania zlecenia, ale też kierowców, którzy tylko przejeżdżają przez teren Francji. Sprawiło to, że koszty przewożenia towarów przez teren Francji znacznie wzrosły i przewoźnicy francuscy stali się trochę bardziej konkurencyjni. Dla naszych krajowych przewoźników oznacza to jednak, że muszą szykować się nie tylko na większe wydatki, ale też liczne kontrole ze strony francuskiej. Będzie to od nas wymagało przede wszystkim posiadania odpowiedniej dokumentacji, z której będzie wynikało, ile nasz delegowany pracownik przebywał na terenie Francji oraz jak dużo musieliśmy mu za to zapłacić. Jest to problematyczne szczególnie wtedy, gdy stawka krajowa naszego pracownika jest mniejsza niż minimalna stawka obowiązująca we Francji. W takiej sytuacji będziemy zmuszeni czasowo zwiększyć wynagrodzenie naszego pracownika. W przypadku kierowców niezbędne będzie szczegółowe wyliczenie czasu pracy na terenie Francji. Pomoże w tym analiza tachografów, dzięki której będziemy mogli skutecznie dowiedzieć się, ile musimy dopłacić pracownikowi do pensji, żeby wszystko się zgadzało. Odpowiednie delegowanie pracowników do Francji to bardzo opłacalny, ale i trudny proces.

Wielu przedsiębiorców robi wszystko, żeby tylko zwiększyć swoje zyski. Oszczędzanie na pracownikach nigdy nie jest jednak dobrym pomysłem, gdyż to dzięki nim pracodawcy zarabiają pieniądze. Nikt nie jest w stanie zrobić wszystkiego samodzielnie. Jeżeli zdecydujemy się na wysyłanie naszych pracowników poza granice naszego kraju, musimy wiedzieć, że bardzo ważne będzie ustalenie dla niego odpowiedniej stawki.

Więcej na: https://impolsarl.com/

Gdzie możemy nabyć czerwoną bieliznę dla ukochanej?<< >>Skuteczność bramy rozwieranej

About the author : Janusz Kowal