Dobra owocowa herbata

Dietetycy zalecają, aby pić w ciągu dnia około dwóch litrów wody dziennie. Woda wypłukuje z nas toksyny, nawilża ciało od wewnątrz i bierze udział niemalże w każdym procesie zachodzącym w naszym organizmie. Poza wodą ważne są też herbaty i soki.

Jakie są rodzaje owocowych herbat?  

owocowe herbatyNajwięcej powinniśmy pić wody mineralnej, bo ona dostarcza naszemu organizmowi niezbędnych składników mineralnych takich jak magnez, wapń, czy fosfor. Najlepsza jest niegazowana średniozmineralizowana. Poza wodą powinniśmy pić soki owocowe, które są doskonałym źródłem witamin w najłatwiej przyswajalnej formie, bo razem z dużą porcją witaminy C. Wielu ludzi każdego dnia pije kawę, czy owocowe herbaty, które również nawadniają, choć kawę lepiej ograniczyć, bo zawiera dużą dawkę kofeiny. Herbatki owocowe za to możemy pić w dowolnej ilości, gdyż nie zawierają teiny, a w swoich składach mają w przeważającej części suszone owoce i zioła, które wykazują dobroczynne działanie dla naszego organizmu. Jeżeli jednak potrzebujemy porcji kofeiny, ale nie możemy pić kawy ze względu na problemy żołądkowe, to możemy wybrać klasyczną czarną herbatę, która zawiera sporo teiny, będącej odpowiednikiem kofeiny. Mocna herbata jest w stanie nas postawić na nogi tak samo jak kawa. W sklepach dostaniemy herbatki owocowe z jabłek, z dziką różą, z owocami leśnymi, czy nawet o smaku truskawkowych. Najlepsza będzie herbata liściasta, gdyż zawiera więcej cennych składników odżywczych. Może być w formie małych torebek, albo w formie granulatu.

Herbata owocowa najczęściej zawiera niewiele samej herbaty, a dużo więcej owoców, dzięki czemu jej smak i aromat są tak intensywne. Dobra jakościowo herbatka, powinna być przechowywana w szczelnie zamkniętym pojemniku, aby zachować jej aromat.

Skuteczne kremy przeciw zmarszczkom<< >>Wynajmowanie kontenerów na gruz w atrakcyjnej cenie

About the author : Krystian