Dobrze przygotuj budowę boiska

Budowa boiska piłkarskiego to z pewnością trudne zadanie. Nie ma znaczenia, czy obiekt powstaje dla klubu, szkoły czy ośrodka sportu. Za każdym razem trzeba pamiętać o porządnym przygotowaniu inwestycji, a ważny może być każdy element.

Boisko musi być nawadniane

projekt nawadniania boiska piłkarskiegoOczywiście wiele zależy od przeznaczenia boiska. Wymiary, rodzaj nawierzchni,  otoczenie – na odpowiedni wybór tych elementów wpływa to, czy z murawy będą korzystać wyłącznie dzieciaki, czy także seniorzy, czy będą się na niej odbywały ligowe mecze, czy wyłącznie treningi, czy z obiektu chce się korzystać także zimą, w dużo gorszych warunkach pogodowych. Odpowiednie zaprojektowanie boiska to klucz do sukcesu, czyli do zadowolenia przyszłych użytkowników. Przy okazji warto pamiętać także o przyszłej murawie, dlatego od razu można zamówić projekt nawadniania boiska piłkarskiego. Dlaczego od razu? Ponieważ najwygodniejsza jest instalacja znajdująca się w gruncie, ze zraszaczami w różnych częściach murawy. Podjęcie decyzji o budowie boiska łącznie z tego typu instalacją oznacza, że upiecze się dwie pieczenie na jednym ogniu. Po jakimś czasie nie będzie się pojawiał dylemat, jak zadbać o nawodnienie. Później zamontowanie instalacji pod ziemią będzie w zasadzie niemożliwe, chyba że w momencie całkowitej renowacji murawy. Trzeba więc będzie ratować się innymi sposobami, dużo mniej komfortowymi. O czym jeszcze pomyśleć podczas projektowania boiska? Oczywiście bramki, najlepiej by były jak najlżejsze i najbardziej wytrzymałe. Także boksy dla drużyn, a konkretnie dla zawodników rezerwowych, są istotne.

Poza tym przydałaby się jakaś trybuna, ewentualnie oświetlenie, które z pewnością rozwiąże wiele problemów z  popołudniowymi treningami. I to w zasadzie te najważniejsze kwestie, bez których trudno planować budowę. Warto jednak wziąć je pod uwagę, żeby przygotować obiekt, z którego każdy będzie zadowolony.

Doskonałej klasy wagi specjalistyczne<< >>Pierwsze kroki na siłowni

About the author : Paweł Sokorski