Dyski do rejestratora Seagate
Wysokiej jakości system monitoringu był naprawdę ogromnym ułatwieniem w pracy, aczkolwiek do sprawnego działania wymagał równie ogromnych pojemności na dyskach. Nagrywany materiał o tak dużej jakości zabierał tak dużo miejsca, iż czasem nie było możliwości na przechowywanie zarchiwizowanych nagrań ze zdarzeń, czy wydłużenia czasu archiwizacji powyżej ledwie kilku dni.
Dyski twarde do monitoringu
Nowy system wymagał więc rozbudowy pamięci rejestratora i dokupienia nowych dysków. Jednak w przypadku tak nowoczesnego systemu, większość tanich dysków o niewielkiej pojemności i średniej jakości nie nadawała się do użytku, głównie ze względu na znacznie większe obciążenia, na jakie dyski były narażone. Jednymi z najlepszych dysków do tego rodzaju monitoringu były dyski od Seagate. Firma ta głównie produkowała dyski twarde do komputerów stacjonarnych i zbierały one zdecydowanie pozytywne opinie wśród użytkowników, aczkolwiek miała również w ofercie serię dysków przeznaczonych do rejestratorów monitoringu. Dyski te przede wszystkim były wytrzymałe, gdyż musiały one pracować w trybie ciągłym, jednocześnie zapisując i kasując materiał z pamięci, bez absolutnie żadnych przerw w pracy. Ich pojemność pozwalała na przechowywanie materiału nawet sprzed pół roku, a przy zastosowaniu kilku takich dysków, możliwe było wydłużenie czasu archiwizacji i obniżenie obciążenia na jakie dysk był narażony, gdyż system automatycznie przełączał się na dysk w którym przechowywany był najstarszy materiał, nadpisując go nowym nagraniem, podczas gdy pozostałe dyski były w tym czasie wyłączone. Znacznie wydłużało to żywotność pojedynczego urządzenia, zapobiegało usterkom podczas pracy, ale również bardzo przyśpieszało działanie całości systemu, zwiększając znacznie dostępne zasoby systemowe.
Dyski tego typu, mimo większej wytrzymałości i nierzadko pojemności, często nie odbiegały cenowo od odpowiedników przeznaczonych do użytku w komputerach stacjonarnych, więc zakup nawet kilku sztuk nie był bardzo dużym wydatkiem. Nawet jeden dodatkowy dysk potrafił widocznie poprawić działanie systemu, a kilka następnych pozwalało na osiągnięcie maksymalnych możliwych osiągów sprzętowych, nawet podczas intensywnej pracy z wieloma urządzeniami jednocześnie.