Działanie biurety cyfrowej
Szkło laboratoryjne to nie tylko różnego rodzaju probówki i zbiorniki. W jego skład wchodzą również urządzenia, które służą do dozowania bądź pomiaru różnego rodzaju substancji. Ich budowa z reguły jest prosta, jednak działanie musi być zgodne z przeznaczeniem, bo tylko wtedy mamy pewność, że badanie czy analiza jest przeprowadzona prawidłowo.
Precyzyjne biurety cyfrowe
Niektóre prace w laboratorium są długie i żmudne. Często do badań wykorzystywane są sprzęty przy których pracownicy spędzają dużo czasu- na przykład biurety przy miareczkowaniu. Na szczęście, obecnie jest duże ułatwienie, ponieważ podczas miareczkowania może być używana biureta cyfrowa. Są to urządzenia służące do szybkiego dozowania cieczy w małych objętościach. Budową przypominają standardową biuretę, jednak mają zaawansowaną technologię, która ogranicza wylewanie się płynów czy ich wyciekanie i pozwala na wykonanie precyzyjnych pomiarów. Głowica biurety cyfrowej jest łatwa w demontażu i w czyszczeniu. Elementy biurety cyfrowej są wykonane z odpornych materiałów zarówno na wysoką temperaturę jak i na substancje żrące. Można je więc stosować do analiz kwasów i zasad. Dodatkowo, zaawansowane urządzenia posiadają funkcję przechowywania odczytów, które można przenieść na pamięć komputera i odczytywać w razie potrzeby. Jest to duże ułatwienie pracy, którą wykonuje się dużo szybciej a jednocześnie wszystkie zapisy można kontrolować i sprawdzać a parametry ustawiać tak, jak potrzebujemy do przeprowadzenia danej analizy.
Każde urządzenie, które jest stosowane w laboratorium musi być kalibrowane i sprawdzane przed wykonaniem pomiarów. Często kalibracja dokonywana jest przez zewnętrzne serwisy, które muszą zapewnić, że sprzęt wykonuje precyzyjne i dokładne pomiary.