Ekologiczny opał do Twojego domu

Do najpopularniejszych materiałów opałowych zaliczyć można przede wszystkim drewno oraz węgiel. Każdy z wymienionych wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami związanymi z kalorycznością ale ich wadą jest to, że podczas ich spalania generowane są dość duże ilości trujących spalin. W szczególności tyczy się to węgla, który jest sukcesywnie zastępowany materiałami bardziej

Tanie materiały opałowe

eko brykiet torfowyW okresie jesiennym każdy z nas stara się zadbać o to by w naszych kotłowniach znalazło się wystarczająco dużo materiału służącego do ogrzewania naszych domów. Dotychczas najczęściej stosowano węgiel, drewno oraz koks ale z biegiem lat zaczęło się to zmieniać. Podczas spalania węgla czy wspomnianego koksu do atmosfery wydalana jest bardzo duża ilość substancji smolistych, które zatruwają atmosferę. Skutki tych emisji odczuwa każdy z nas mimo tego, że nawet o tym nie wiemy. Osoby, którym zależy na ochronie otaczającej nas przyrody często szukają nowszych rozwiązań w kwestii ogrzewania. Materiałem często przez nich kupowanym jest eko brykiet torfowy czy też ekogroszek lub pellet. Od kiedy brykietowanie zyskało dużą popularność to zaczęto produkować brykiet mający różne przeznaczenie. Brykietowanie idealnie spisało się przy produkcji brykietów opałowych. Ten rodzaj opału jest obecnie bardzo często kupowany. Stosowanie brykietu torfowego jest bardzo wygodne bowiem wystarczy pamiętać o zapełnianiu podajników.

Obecnie w sprzedaży spotkać można bardzo wiele różnych kotłów grzewczych, w których spala się brykiet torfowy. Najczęściej urządzenia te wyposażone są w automatyczny podajnik, który w niektórych przypadkach wystarczy zapełniać raz na tydzień. Dzięki temu nasz nowoczesny system grzewczy jest niemal zupełnie bezobsługowy. Wystarczy jedynie rozpalić ogień i ustawić pożądaną temperaturę.

Piece dysponujące funkcją akumulacji ciepła<< >>Szkolenia BHP w firmie

About the author : Łukasz Błaszczyk