Jak uzyskać korzystne odszkodowanie za szkodę komunikacyjną?

Grupa polis ubezpieczeniowych „na życie” cieszy się dużą popularnością zarówno wśród osób indywidualnych jak i zakładów pracy. Do szczególnych przypadków tego ubezpieczenia możemy zaliczyć polisy kapitałowe, pozwalające na wypłatę zgromadzonych środków po zakończonym okresie ubezpieczeniowym, polisy turystyczne czy dodatkowe ubezpieczenie NNW dla kierowcy i osób podróżujących razem z nim.

Dodatkowe ubezpieczenie dla pasażera na polisie NNW

odszkodowanie dla pasażera pojazduZwykle przystępując do ubezpieczenia komunikacyjnego OC wybieramy podstawowy wariant polisy. Coraz chętniej jednak decydujemy się na zakup dodatkowych ubezpieczeń, takich jak możliwość uzyskania pomocy w drodze w razie wypadku lub kolizji drogowej (holowanie lub skorzystanie z lawety) czy autocasco lub ochrona zniżek. Na spotkaniu z agentem warto jednak dopytać także o dodatkową polisę ubezpieczeniową, jaką jest NNW dla kierowcy i pasażera. Z uwagi na znacznie wyższą sumę ubezpieczeniową, dzięki czemu łatwiej będzie nam uzyskać wyższą kwotę świadczenia jaką jest odszkodowanie dla pasażera pojazdu, co pozwoli nam na uzyskanie zwrotu kosztów leczenia, pobytu w szpitalu oraz środków, które musieliśmy przeznaczyć na powrót do zdrowia w trakcie rehabilitacji oraz rekonwalescencji. Posiadając dodatkową polisę ubezpieczenia NNW do standardowego OC będziemy mogli złożyć wniosek i uzyskać odszkodowanie zarówno dla siebie jak i osób poszkodowanych w wypadku z obydwu polis ubezpieczeniowych.

Na zgłoszenie zdarzenia- tak samo jak w przypadku szkód majątkowych czy osobowych- w przypadku wyrządzonej szkody komunikacyjnej mamy 2 lata. Do wniosku załączamy swój dowód osobisty, zaświadczenie z policji o wyrządzonej szkodzie, danych obydwu pojazdów oraz numer rachunku bankowego do wypłaty świadczenia. Ubezpieczyciel ma 30 dni na rozpatrzenie złożonego przez nas wniosku, począwszy od daty jego przyjęcia.

Pokój noclegowy dla rodzin z dziećmi<< >>Profesjonalne serwisowanie elektronarzędzi

About the author : Ewa Wasik