Jaki wybrać program do wystawiania faktur?

Faktury sprzedażowe coraz rzadziej wystawia się ręcznie. Niektórzy mali przedsiębiorcy wystawiają jeszcze faktury w ten sposób korzystając ze specjalnych druków. Czasy się zmieniają i każdy powoli będzie się musiał przestawić na elektroniczne wystawianie faktur. Pojawi się przy tej okazji pytanie o to jaki program do wystawiania faktur wybrać. Najlepiej taki, który nie sprawi problemów z obsługą a jednocześnie będzie miał wszystkie niezbędne funkcje.

Programów do fakturowania jest całe mnóstwo

jaki program do fakturWybór programu do fakturowania nie będzie taki prosty, bo jest ich naprawdę sporo. W internecie od ręki można znaleźć kilkadziesiąt różnych programów. Część jest darmowa a część jest odpłatna. Niektóre programy pobiera się na komputer a inne działają online. Natomiast każdy program pobiera się bądź używa przez internet. Nie znajdziemy już programów na płycie cd, które się na komputerze instaluje jak to kiedyś było. Mając do wyboru te wszystkie opcje trzeba zdecydować jaki program do faktur pobrać na swój komputer. Najlepiej przejrzeć opinie o każdym programie. Można ewentualnie poprosić o radę jakiś znajomych przedsiębiorców, którzy już takiego programu używają. Albo skorzystać z wersji demonstracyjnych i sprawdzić, które programy są rzeczywiście proste w obsłudze. W kwestii funkcjonalności programu to musimy wybrać tak, żeby program spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Jeśli wystawiamy kilka faktur miesięcznie to można pobrać program z ograniczoną ilością dokumentów do wystawiania. A jeśli faktur jest kilkadziesiąt to potrzebna będzie bardziej rozbudowana wersja programu. Taką wersję na kilka faktur możemy znaleźć zupełnie za darmo. Może być na przykład tak, że korzystanie z programu będzie darmowe, jeśli obejrzymy kilka reklam. Przy czym takie programy, nawet bardzo rozbudowane, nie są wcale przesadnie drogie.

Elektroniczne wystawianie faktur jest szybkie i proste, a dokumenty wystawione w taki sposób wyglądają po prostu bardziej profesjonalnie. Szukając programu do faktur trzeba wiedzieć ile mniej więcej dokumentów będziemy wystawiać. Można ściągnąć jakiś darmowy program, który będzie ograniczony ilością dokumentów do wystawienia. Można też kupić płatny program i korzystać z pełnej funkcjonalności i nieograniczonej liczby faktur.

Kursy przygotowują do zawodu konsultanta ślubnego<< >>Biżuteria z turkusami

About the author : Przemek Modrakowski