Kompozyt zamiast drewna

Mimo tego, że drewno jest jednym z najtrwalszych materiałów budulcowych to jednak w wielu przypadkach zostaje ono wypierane przez nowoczesne rozwiązania. Mowa tu głównie o zastępowaniu klasycznych desek drewnianych deskami wykonanymi z kompozytu. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie a do najpopularniejszych należy układanie ich na tarasach,balkonach czy wewnątrz altan.

Nowoczesne deski z kompozytu

deska kompozytowa gładkaWspomniany we wstępie kompozyt jest niczym innym jak mieszaniną mączki drzewnej z polichlorkiem winylu. Z reguły zawartość mączki drzewnej przekracza 50 procent dzięki czemu produkty wykonane z tego materiału niekiedy do złudzenia przypominają drewno. Niewątpliwie bardzo dużą zaletą tego materiału jest to, że jest on pozbawiony drzazg. Deska kompozytowa gładka wyróżnia się tym, że jej powierzchnia jest w pełni jednolita. Na takich deskach nie znajdziemy bowiem sęków czy charakterystycznych pierścieni, po których oceniany jest wiek drzewa. W zasadzie jest to jedyny minus tego materiału. Z kolei bardzo istotnym plusem jest to, że deski kompozytowe nie wymagają impregnacji przed sezonem zimowym. tak jak ma to miejsce w przypadku klasycznych desek z litego drewna. Wspomniany składnik desek kompozytowych jakim jest polichlorek winylu zapewnia tym deskom niezwykłą trwałość oraz odporność na wyblaknięcie. Systemy montażu desek tarasowych są tak wyspecjalizowane, że nie zauważymy na nich śladów po wkrętach czy gwoździach.

Ogólnie rzecz biorąc deski kompozytowe są równie piękne jak te klasyczne. Taras wyłożony deskami z kompozytu będzie się prezentował bardzo okazale. W naszym kraju niektóre firmy oferują w sprzedaży całe systemy tarasowe w skład których wchodzą omawiane deski oraz legary, maskownice oraz wszelkiego rodzaju łączniki i listwy.

Szybka wymiana oleju w samochodzie<< >>Wykorzystanie tablic przyrodniczych

About the author : rabartosz