Korzystanie z łożysk wysokiej klasy

Łożyska kulkowe są wykonane z kilku materiałów, aby dopasować je do wielu różnych zastosowań. Najpopularniejsze są tworzywa sztuczne, stal i ceramika. Różne łożyska kulkowe mają swoje zalety i cechy, ale nadal mają te same cztery główne części. Oto przegląd różnych typów łożysk.

Łożyska dobrej jakości

łożyska toczne śląskStalowe łożyska kulkowe są od dawna popularne i składają się głównie z części całkowicie stalowych. Są najbardziej praktyczną opcją do ciężkich zastosowań i są przystosowane do pracy z wyjątkowo wysokimi obrotami na minutę. Również ten typ łożyska jest bardzo precyzyjnie wykonany. Ponadto istnieje wielu różnych producentów tych produktów, więc ceny są bardzo konkurencyjne na rynku. Mimo tego te łożyska kulkowe mają kilka negatywów. Na przykład stal jest naturalnie hałaśliwa i ciężka, a także może nie mieć odporności chemicznej. Aby zminimalizować problemy związane z konserwacją, konieczne jest użycie smaru wysokiej jakości. Ponadto stal jest narażona na korozję w wilgotnym lub wilgotnym środowisku. Ceramiczne łożyska toczne Śląsk są standardowym wyborem w szerokim zakresie zastosowań. Ten typ jednostki jest postrzegany jako hybryda z kulkami ceramicznymi, podczas gdy klatka, bieżnia wewnętrzna i bieżnia zewnętrzna są wykonane ze stali. Zastosowanie ceramiki doskonale nadaje się do niskich wibracji i niskiego poziomu hałasu. Ponadto temperatura robocza pozostaje chłodna nawet w przypadku szybkiego działania łożyska.

Materiał ceramiczny jest dużo lżejszy, bardziej sztywny i bardziej odporny na korozję w porównaniu z alternatywami ze stali. Istnieje również możliwość pracy z dużymi prędkościami i przy niższych współczynnikach. Ceramika jest nieprzewodząca, co oznacza, że ​​jest bardziej praktycznym wyborem do stosowania w aplikacjach elektrycznych.

Wyposażenie lokalu gastronomicznego<< >>Oryginalna reklama firmy

About the author : Danuta Kaczmarek