Na wakacje wynająłem jacht na Mazurach

Zawsze marzyłem o tym, żeby spędzić jeden tydzień na jachcie w towarzystwie mojej rodziny i znajomych. To było takie marzenie, które wydawało mi się bardzo nierealne. Jakby nie patrzeć to nie mam żadnych uprawnień ani patentów żeglarza czy sternika. Myślałem, że bez uprawnień nie można pływać samodzielnie jachtem, ale na szczęście się myliłem. I na następne wakacje wynająłem jacht, którym będę pływał z rodziną po pięknych jeziorach mazurskich.

Nie mogę się doczekać wakacji na jachcie

czarter jachtu bez uprawnień na mazurachNareszcie spełnię swoje marzenia o pływaniu jachtem. Jak tylko dowiedziałem się, że do pływania jachtem motorowym nie potrzebne są uprawniania to od razu zdecydowałem się na zarezerwowanie wolnego terminu. Firma, która oferuje czarter jachtu bez uprawnień na Mazurach zapisała mi już konkretną maszynę na konkretny termin. Sprawa wynajęcia jachtu wygląda tak, że najpierw zostanę dokładnie przeszkolony, jeśli chodzi o obsługę takiej maszyny. Nie wydaje mi się, żeby pływanie takim jachtem było czymś trudnym. Sądzę, że pływa się tym podobnie do tego jak się jeździ samochodem. Na pewno chętnie się przeszkolę przez wyruszeniem w rejs po mazurskich wodach. Jeszcze się zastanawiam czy nie skorzystać z opcji i nie wynająć tego jachtu ze sternikiem. To było chyba jednak bezpieczniejsze. Wszystko jednak okaże się na miejscu. Jeśli zobaczę, że pływanie tym jachtem nie jest niczym trudnym to myślę, że zdecyduję się sam nim sterować. Nie wiem jeszcze co na to moja rodzina powie, bo pierwszy raz w życiu będę sterował jachtem. Jedno jest pewne. Następne wakacje będą niezapomnianą przygodą. Tydzień na dużym jachcie będzie nie lada wyzwaniem. Tym bardziej, że w tym czasie nie planujemy ani na moment przybijać do brzegu. Zobaczymy co wyjdzie z tych moich wakacyjnych planów. Nawet jeśli przygoda na jachcie nie będzie udana to na pewno wypoczynek na Mazurach będzie udany w stu procentach.

Na kolejne wakacje postanowiłem wynająć jacht. Taki jacht, do którego nie potrzeba mieć żadnych pozwoleń ani patentów. Nie wiem jeszcze czy poradzę sobie w roli sternika, ale jeśli nie to wynajmę sternika. Na szczęście mariny, które wynajmują jachty bez pozwoleń oferują od razu możliwość wynajęcia łodzi ze sternikiem. To będzie duże ułatwienie na wypadek, gdyby moi bliscy bali się ze mną pływać.

Oleje konopne lekiem na wiele dolegliwości<< >>Kursy przygotowują do zawodu konsultanta ślubnego

About the author : Marian Dąb