Nowoczesne systemy nawadniania truskawek

Wszyscy doświadczeni plantatorzy doskonale wiedzą, jaką rolę odgrywa doprowadzenie odpowiedniej ilości wody do roślin. Jednak w tym przypadku ręczne podlewanie raczej nie wchodzi w grę. Nowocześni rolnicy inwestują pieniądze w innowacyjne metody nawadniania. Potrzebne są do tego nie tylko przewody dobrej jakości, ale mnóstwo innych części.

Odpowiedni system nawadniający do truskawek

systemy nawadniania truskawekOwoce jagodowe są chyba najpopularniejsze w naszym pięknym kraju nad Wisłą. Jednak zbiera się je sezonowo. Jednak o rośliny trzeba dbać nie tylko w okresie wiosenno-letnim. Wszystkie rośliny potrzebują przede wszystkim wody, żeby mogły rosnąć. Właśnie dlatego rolnicy na swoich polach mają systemy nawadniania truskawek. Polska należy przecież do światowej czołówki pod względem produkcji tych owoców. Wszyscy doskonale znamy ich wspaniały smak. Jednak mało kto wie ile trudu, musi wnieść każdy plantator, jeśli chce osiągnąć opłacalną wydajność. Musi przede wszystkim zainwestować pieniądze w sadzonki wysokiej jakości. Instalacja, która będzie doprowadzała wodę do roślin, kosztuje mniej więcej 18-25 tysięcy za hektar. Jednak bez niej ani rusz. Plantatorzy doskonale znają susze panujące w naszym kraju, zwłaszcza w sezonie letnim. Jednak same przewody i kroplowniki nie wystarczą. Trzeba także mieć pompę wysokiej mocy, a przede wszystkim studnię głębinową lub inny zbiornik. 

W dzisiejszych czasach każdy doświadczony plantator truskawek po prostu musi mieć na swoim polu system nawadniający rośliny. Bardzo często jego zadaniem jest nie tylko doprowadzenie wody do roślin, ale również odpowiednich nawozów. W końcu te rośliny potrzebują substancji odżywczych, zwłaszcza w okresie, kiedy pojawiają się pierwsze owoce. Rolnicy stawiają obecnie na jakość i wydajność swoich upraw.

Ozdobna bateria do kuchni<< >>Produkowanie wysokiej jakości składników paszowych

About the author : Stefan Matula