Objawy usterki wtryskiwaczy – naprawa

Wtryskiwacz to urządzenie do wtryskiwania ciekłego paliwa do silnika spalinowego. W silnikach wysokoprężnych paliwo musi być w postaci silnie atomizowanej dla właściwego spalania. Zwykle osiąga się to poprzez tłok i układ cylindrów, które wtłaczają dokładnie zmierzone ilości ciekłego paliwa do komór spalania przez dysze rozpylające. Sprężone powietrze jest czasami używane zamiast tłoku.

Jak rozpoznać usterkę wtryskiwaczy?

naprawa wtryskiwaczy w świętokrzyskimWtryskiwacze często ulegają awariom, zwłaszcza po wielu przejechanych kilometrów bez przeglądu technicznego. Naprawa wtryskiwaczy w świętokrzyskim jest możliwa w praktycznie każdym serwisie samochodowym. Jednym z objawów wadliwego wtryskiwacza paliwa jest zapalenie kontrolki „Check Engine” w desce rozdzielczej samochodu. Zły wtryskiwacz paliwa albo dostarczy więcej paliwa lub mniej do silnika, albo nie zadziała w odpowiednim czasie. Każdy z tych warunków może obniżyć sprawność silnika i spowodować zaświecenie się kontrolki wspomnianej kontrolki. Innym z objawów wadliwych wtryskiwaczy paliwa jest gwałtowny lub chropowaty dźwięk silnika na biegu jałowym. Jeśli paliwo nie zostanie prawidłowo dostarczone do cylindra silnika, spowoduje to zawieszenie silnika. Wtryskiwacz paliwa może pęknąć lub złamać się, co spowoduje wyciek gazu. Wszelkie pęknięcia na obudowie wtryskiwacza mogą spowodować wyciek paliwa z korpusu, a nie przepłynięcie przez dyszę. Jeśli przyczyną wycieku jest uszkodzony wtryskiwacz, benzyna będzie widoczna na wtryskiwaczu i będzie wyczuwalny zapach. Jeśli wystąpi wyciek benzyny spowodowany wadliwym wtryskiwaczem, bezpośrednim rezultatem będzie niskie zużycie paliwa. Wadliwy wtryskiwacz może również wstrzykiwać zbyt dużo benzyny do silnika, marnując benzynę i zwiększając zużycie paliwa. Wtryskiwacz, który utknął otwarty lub częściowo zamknięty, wydziela niespalony zapach paliwa w komorze silnika. Zużyty wtryskiwacz spowoduje uruchomienie silnika i zadziała, gdy jest zimno, ale nie wtedy, gdy jest cieplej.

Powyższe objawy to tylko niektóre z możliwych do wykrycia usterki wtrysku paliwa. Jeśli jednak Twoje auto nie pracuje prawidłowo, nie warto jest próbować i diagnozować go na własną rękę. Najbezpieczniej jest oddać samochód do warsztatu, gdzie specjaliści zapewnią odpowiednią diagnozę i naprawę auta.

Odzież dla mam karmiących<< >>Duża torba dla kobiety

About the author : Sebastian