Ozdobna bateria do kuchni

Moja kuchnia po wielu latach w końcu doczekała się remontu. To, jak będzie ona wyglądać, planowałam już od kilku miesięcy. Nie jest to zbyt duże pomieszczenie, więc kluczowe było zastosowanie odpowiedniej kolorystyki i takie rozmieszczenie poszczególnych sprzętów i mebli, żeby całość była jak najbardziej funkcjonalna. W końcu kuchnia ma mieć przede wszystkim zastosowanie praktyczne.

Styl retro w kuchni

bateria zlewozmywakowa retroMałe kuchni są dość sporym wyzwaniem, jak chodzi o aranżacje i rozplanowanie przestrzeni. Trzeba bowiem zmieścić w takiej kuchni wszystkie niezbędne sprzęty i meble. Dodatkowo istotny będzie też wygląd całości. W końcu aspekt wizualny ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie. Zanim więc zabrałam się za remont mojej małej kuchni, najpierw dokładnie przemyślałam jej wygląd. Postawiłam w pierwszej kolejności na jasną kolorystykę a ściślej mówić – na biel. Białe są więc meble, kafelki na ścianach, a także pojedyncze dodatki. Nowoczesną podstawę aranżacji postanowiłam połączyć ze stylem retro. Zainspirowała mnie do tego piękna bateria zlewozmywakowa retro, którą zobaczyłam kiedyś w jednym ze sklepów. Takie baterie w stylu retro są bardzo wytrzymałymi kranami bardzo wysokiej jakości. Wykonane z mosiądzu, często barwionego na złoty kolor, stają się prawdziwą ozdobą pomieszczenia. Ze względu na tak znaczący złoty akcent, w postaci dekoracyjnej baterii zlewozmywakowej, postanowiłam połączyć kuchenną biel ze złotem. 

Elementy w stylu retro są coraz częściej wykorzystywane w aranżacjach wnętrz, w szczególności w kuchnia oraz łazienkach. Mnie do zastosowania tego stylu w kuchni zainspirowała piękna bateria zlewozmywakowa. Nie sądziłam, że krany stylizowane na styl retro mogą być takie urzekające i, że tak dobrze będą łączyć się z nowoczesnymi meblami.

Zrobienie makaronu z suszonymi pomidorami<< >>Zastanawiałam się nad ogłoszeniem upadłości

About the author : Ryszard Jankowicz