Pierwsza pomoc dla dzieci

Pracuję w przedszkolu jako wychowawcą grypy pięciolatków. Kocham pracę z dziećmi, zabawy z nimi. staram się im organizować różne, ciekawe spotkania, zajęcia. Zapraszam ciekawych ludzi, którzy mają niecodzienne pasje, ciekawa pracę. Organizuję  spotkania edukacyjne, żeby maluchy od najmłodszych lat się uczyły, rozwijały.

Zajęcia z pierwszej pomocy w przedszkolu

szkolenie pierwsza pomoc dla dzieciW zeszłym tygodniu zorganizowałam dla moich  przedszkolaków zajęcia z ratownikiem. Moim zdaniem szkolenie pierwsza pomoc dla dzieci to doskonały pomysł. spotkanie było bardzo ciekawe i inspirujące dzieci. Dowiedziały się one jak zachować się  gdy ktoś potrzebuje pomocy. Podczas zajęć dzieci mogły poczuć się jak maki ratownicy. Pan ratownik pokazał im co zrobić jak ktoś zasłabnie, złamię sobie nogę , skaleczy się. Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz na fantomie. Dzieciaki chętnie i z wielkim zaangażowanie wykonywały ćwiczenia na fantomie. Była to dla nich nowość i w pewnym sensie przygoda. Poznały również inne sprzęty ratownicze. Nauczyły się  i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. To jest bardzo ważne, że w przypadku zagrożenia będą wiedziały gdzie zadzwonić i wezwać pomoc. Maluchy dostały też kolorowe odznaki małego ratownika, książeczki i kolorowanki o tematyce udzielania pomocy. bardzo cieszyły się z prezentów. Ratownik puścił film rysunkowy z bohaterami zwierzątek o udzielaniu pomocy. Dzieci oglądały go z wielkim zaciekawieniem i zainteresowaniem.

Szkolenie to było ciekawą lekcją. Połączenie zabawy z przekazaniem istotnej wiedzy przynosi nieoceniony efekt, którym jest wiedza jak ratować życie. Po takiej lekcji przedszkolaki będą wiedziały na czym polega ratowanie życia. W księgarniach można kupić edukacyjne książeczki o udzielaniu pomocy. Polecam.

Skuteczne mocowanie transportu zawiesiami łańcuchowymi<< >>Jak wybrać sterowniki pompy do nawadniania?

About the author : kamilj