Pierwsze kroki na siłowni

Zdecydowanie się na treningi na siłowni to dla wielu niezwykle przełomowy krok w życiu. Jest to moment, w którym postanawiamy zadbać o swoje ciało i umysł, a także wspomóc pewność siebie i poprawić wygląd. Kiedy po raz pierwszy weszłam na salę w siłowni, byłam mocno zagubiona, ale też niezwykle szczęśliwa i usatysfakcjonowana swoją decyzją. 

Wspomaganie ćwiczeń na siłowni 

power dotTo, co przede wszystkim mnie zadziwiło, to niezwykła różnorodność sprzętów oraz ilość nowoczesnych rozwiązań na siłowni. Przez to, że ostatni raz miałam z nią do czynienia podczas zajęć wychowania fizycznego w szkole, w dalszym ciągu miałam wizję starych, ciężkich urządzeń i stosu hantli pod ścianą. Okazało się, że obecne urządzenia są o wiele bardziej estetyczne, nowoczesne, inteligentne i praca na nich jest po prostu przyjemna. Wielu profesjonalistów, w tym trener, który pomógł mi postawić pierwsze kroki na siłowni, korzystało ze specjalistycznych urządzeń przymocowanych do ciała. Na przykład takie urządzenie jak Power Dot pozwala na stymulowanie mięśni poprzez elektrowstrząsy. Wygląda to tak, że małe elektrody są przyczepione do wybranych partii mięśni, a poprzez aplikację w telefonie decydujemy, jakim wstrząsem chcemy je potraktować. To podobno daje mięśniom efekt stymulacji jak podczas treningu, ale też stanowi swoisty masaż i rehabilitację. Poza tym wiele osób posiadało specjalne zegarki i paski mierzące tętno, które znacząco wpływa na poprawną reakcję organizmu na ćwiczenia. Zauważyłam oczywiście wiele tradycyjnych urządzeń bez unowocześnienia – klasyczne rowerki stacjonarne, bieżnia, atlas, ale też szeroki wybór skakanek, piłek i wielu innych urządzeń, których instrukcji nie musiałam się uczyć od nowa. Moja pierwsza próba polegała na zapoznaniu się z miejscem i polubieniu ze sprzętami i przyznam, że to podziałało. Teraz mam dużo większą ochotę wrócić tam ponownie i rozpocząć prawdziwy trening. 

Siłownia to miejsce, w którym możemy pielęgnować swoją pasję, uczyć się dobrych nawyków, dbać o ciało, umysł i kondycję. Warto dobrze zapoznać się ze sprzętem, na którym będziemy ćwiczyć, bowiem nieprawidłowe użycie maszyn może spowodować odwrotny skutek i nam zaszkodzić, na przykład powodując kontuzję i ból, a ostatecznie zniechęcenie do siłowni i ćwiczeń. 

Dobrze przygotuj budowę boiska<< >>Szykowne i wygodne sukienki codzienne

About the author : Monika Mróz