Podświetlana strzała LED

 

Strzałą świetlną nazywamy podświetlany znak, nakazujący na drodze ruch prawoskrętny lub lewoskrętny. Zwykle jest mocowana na dachu pojazdu w wypadku przeprowadzania na jednym z pasów jezdni prac, które uniemożliwiają ruch samochodów po danym odcinku drogi. Obecnie zdecydowana większość takich i podobnych oznakowań używa oświetlenia LED.

Korzystanie i działanie strzały świetlnej

strzała świetlnaJeśli planujemy zakup tej części sygnalizacji, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Pamiętajmy, że ruch na drodze jest zwykle zablokowany na jednym z pasów ruchu. To powoduje, że kierowcy muszą omijać dany punkt skręcając w lewo, bądź prawo. Mając to na uwadze najlepiej będzie poszukać uniwersalnej strzałki, którą po przekręceniu będzie można zmienić z prawoskrętnej na lewoskrętną i odwrotnie. Wiele sygnalizacji ma wmontowane udogodnienia, jak samoczynna zmiana natężenia światła nocą – teraz nie my musimy o to dbać, strzała świetlna sama dostosuje moc swojego oświetlenia. Musimy też zastanowić się, jak chcemy dany znak zamontować – zwykle w zestawie do znaku dołączone jest specjalne montowanie, dzięki któremu strzała będzie stabilnie trzymać się na dachu pojazdu. Gdybyśmy potrzebowali umieszczenia sygnalizacji na stałe na tylnej burcie pojazdu, zadbajmy o to, by element oznakowania był do tego przystosowany. Mając na względzie wszystkie cechy w ogromie dostępnych obecnie ofert na pewno znajdziemy coś, co spełni nasze oczekiwania. Nie zapominajmy o porównaniu cen i jakości produktów wśród wielu producentów. Nie zawsze najdroższy produkt będzie dla nas najlepszy.

Pamiętajmy też, że nie zawsze warto szukać oszczędności – jeśli potrzebujemy znaku wielofunkcyjnego, zadbajmy o wszystkie wymienione parametry. Dobra jakość produktów, z których powstała strzała i jej solidne wykonanie zagwarantuje jej długowieczność. Droższa opcja może nam się ostatecznie bardziej opłacić, gdy jeden produkt przez lata nie będzie potrzebował wymiany.

 

Szyldy sklepowe z plexi<< >>Podręczniki z księgarni internetowej

About the author : Dawid