Pomysł na biznes – firma sprzątająca

Każdy z nas marzy o założeniu własnej firmy. Jednak prowadzenie własnego biznesu nie jest rzeczą łatwą, ponieważ wymaga sprostaniu wielu wyzwaniom, które przed nami staną. Dlatego też przed podjęciem takiej decyzji powinniśmy dokładnie sprawdzić jakich usług brakuje na naszym terenie. Taka analiza rynku pozwoli na dopasowanie oferty do potrzeb potencjalnych klientów, dzięki czemu nasza firma będzie miała możliwość zaistnienia i zdobycia wielu zamówień. Jeżeli zdecydujemy się na założenie firmy sprzątającej, powinniśmy rozeznać się jakie usługi znajdą się w naszej ofercie. Poza zaopatrzeniem się w niezbędny sprzęt będziemy musieli najpierw stanąć przed wyzwaniem jakim jest załatwienie wszystkich niezbędnych formalności, tak aby nasza firma działała zgodnie z prawem. Jak zatem założyć firmę sprzątającą?

Odpowiednie rozpoczęcie czyli rejestracja spółki

zgłoszenie znaku towarowegoGdy już zdecydujemy się na założenie własnej firmy sprzątającej, powinniśmy określić jaki będzie miała ona charakter. W przypadku gdy posiadamy wspólnika dobrym rozwiązaniem okaże się spółka. Zakładanie spółek wymaga dopełnienia wielu formalności, które pozwolą na sprawne jej działanie. Przede wszystkim musimy zawrzeć z naszym wspólnikiem umowę, na podstawie której zostanie stworzona spółka. Według prod.ceidg.gov.pl taka umowa powinna zawierać między innymi:

  • dane na temat siedziby spółki,
  • określenie wkładów wnoszonych przez wspólników,
  • przedmiot działalności spółki.

Wszystkie te elementy sprawią, że będziemy mogli pomyśleć o zgłoszeniu spółki do Krajowego Rejestru Sądowego. Rejestracja spółek powinna odbyć się w ciągu siedmiu dni od podpisania umowy. W złożonym wniosku rejestracyjnym umieszczane są podstawowe informacje na temat spółki, osób które ją tworzą oraz nazwiska reprezentantów spółki. Dodatkowo należy złożyć poświadczone notarialnie wzory podpisów osób uprawnionych do reprezentacji spółki. Po dokonaniu wszystkich formalności nasza spółka powstanie w chwili wpisania do Krajowego Rejestru Sądowego.

Sprawna administracja – fizyczne biuro naszej firmy

program księgowyGdy już będziemy mieli zarejestrowaną naszą spółkę, powinniśmy pomyśleć o wynajęciu miejsca w którym znajdzie się jej biuro. Jest to szczególnie ważne, gdyż w takim miejscu będą prowadzone wszystkie działania administracyjne związane z naszą firmą sprzątającą. Odpowiednie biuro rachunkowe musi być przede wszystkim zarządzane przez wykwalifikowane osoby, które będą odpowiedzialne za sprawne działanie administracji w naszej firmie. To właśnie pracownicy takiego biura pomogą nam w archiwizowaniu niezbędnej dokumentacji, prowadzeniu księgowości czy rozliczeniu podatków. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mieć pewność, że dokumentacja naszej firmy znajduje się pod stałą kontrolą.

Nowoczesne rozwiązania czyli internetowe biuro

Szkolenie psówW przypadku gdy zależy na obniżeniu kosztów związanych z prowadzeniem firmy, dobrym rozwiązaniem może okazać się wirtualne biuro. Według nf.pl jest to usługa polegająca na obsłudze danej firmy, bez konieczności posiadania przez nią siedziby. Głównym atutem tego rozwiązania jest możliwość ograniczenia wydatków związanych z wynajmem biura i zatrudnieniem w niej pracowników. Wirtualne biura zapewniają rejestrację firmy pod swoim adresem, dzięki czemu ich właściciele mogą cieszyć się z pełnej mobilności firmy. Oprócz udostępnienia adresu, usługa oferuje także indywidualne numery telefonów, obsługę korespondencji, obsługę prawną i księgową a także wsparcie doradcze.

Odpowiednia oferta – kompleksowe usługi sprzątające

W chwili gdy załatwimy już wszystkie formalności związane z naszą firmą, pora na zatrudnienie załogi sprzątającej. Firma sprzątająca powinna zatrudniać osoby, które cechuje wysoka kultura osobista a także dbałość o powierzone zadania. To właśnie od dobrze dobranej ekipy zależy wizerunek całej firmy a także jakość wykonywanych usług. Jeśli chcemy pozyskać większą ilość klientów, dobrym pomysłem okażę się sprzątanie biur. To właśnie taka usługa będzie cieszyć się największym powodzeniem wśród klientów, co przełoży się na prężny rozwój całej firmy. Warto także pamiętać o wyposażeniu takiej firmy w odpowiedni sprzęt, który zapewni wysoką jakość świadczonych usług. Równie ważne jest także odpowiednie przeszkolenie pracowników sprzątających, tak aby podczas wykonywania swoich zadań nie popełniali żadnych błędów.

Podsumowując

Prowadzenie własnej firmy sprzątającej wymaga dopełnienia wielu formalności, które pozwolą na jej sprawne funkcjonowanie. Ważną rzeczą jest także aby zadbać o odpowiedni dobór pracowników, tak aby wykonywane przez nich zadania charakteryzowała najwyższa jakość świadczonych usług, co pozwoli na zbudowanie pozytywnego wizerunku całej firmy.  

W jaki sposób może reklamować się firma zajmująca się szkoleniami psów?<< >>Jak założyć internetowy sklep dla żeglarzy?

About the author : Ewelina Marek