Kilka pomysłów na reklamę swojej działalności

Bez względu na charakter prowadzonej działalności w dzisiejszych czasach każdy przedsiębiorca musi stosować skuteczne sposoby reklamowania firmy. Możliwości jednak jest obecnie tak dużo, że samodzielnie wybranie tych najbardziej opłacalnych rozwiązań reklamowych wcale nie jest takie proste. Poniżej przedstawiamy kilka naszych pomysłów na to jak skutecznie i tanio można reklamować własną działalność. 

Podstawowe rozwiązanie reklamowe – ulotki

ulotkiJednym z najpopularniejszych jak i najbardziej opłacalnych rozwiązań reklamowych nadal pozostają ulotki reklamowe. To bardzo proste rozwiązanie ma dobry stosunek ceny do zasięgu oddziaływania, a co za tym idzie sprawdza się w przypadku prowadzenie reklamy w każdego rodzaju przedsiębiorstwie. By jednak ulotki i treść zamieszczona na nich dotarła do klientów, muszą one zostać odpowiednio wykonane. Co zatem powinny zawierać skuteczne ulotki reklamowe? Według informacji ze strony www.ofset.pl przede wszystkim powinny być one czytelne i łatwe w odbierze. Ilość informacji, które zostaną na nich zamieszczone nie może być przytłaczająca, ponieważ w takim wypadku skutek będzie odwrotny do zamierzonego. Ważne jest także i to by zadbać odpowiednio o ich szatę graficzną – ulotki z jednej strony muszą pozostawać czytelne i estetyczne, z drugiej struny ich wygląd powinien być atrakcyjny, tak by zachęcał do zapoznania się z ich treścią. W jednym z artykułów na portalu www.signs.pl przeczytać można, że ważne jest także i to by wziąć pod uwagę format ulotek, mogą być to ulotki składane, jednostronne, dwustronne – ich rodzaj powinien być odpowiednio dobrany do ilości treści jaka ma się na nich znajdować. By ulotki były dobrze wykonane, a także by ich stosowanie się opłacało ważne są także względy techniczne w tym wybór odpowiedniej drukarni.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drukarni zlecając druk ulotek

drukarniaSzukając drukarni, której zlecony zostanie druk ulotek, należy zdawać sobie sprawę z kilku rzeczy, które powinny mieć wpływ na wybór. Wśród tych ważniejszych czynników, które powinny zadecydować o wyborze drukarni według informacji z portalu www.reklama.pl należy wskazać takie jak:

  • rodzaj stosowanego druku (druk cyfrowy, druk offsetowy)
  • cena druku
  • czas realizacji
  • możliwość składania zamówień drogą internetową

Przy czym należy zaznaczyć, że w dużej mierze elementy te wpływają na siebie na wzajem, z wyjątkiem możliwości składania zamówień za pośrednictwem internetu, ponieważ tę opcje przy wyborze drukarni zwykle bierze się pod uwagę ze względu na swoją wygodę. Cena jak i termin realizacji w dużej mierze wiąże się jednak z techniką druku jaka zostanie zastosowana przy wykonywaniu ulotek. I tak jeśli będzie to druk offsetowy to niewątpliwym minusem wówczas będzie fakt, że czas oczekiwania na realizacje będzie dość długi – wynika to z wymogów procesu technologicznego i nie da się tego w żaden sposób zmienić. Co istotne jednak druk offsetowy jest wysoce opłacalny pod względem cenowym w przypadku dużych nakładów i dzięki temu możliwe do wydrukowania są naprawdę tanie ulotki reklamowe. Wynika to z tego, że kosztowny jest sam proces uruchomienia takiego druku, a każda kolejna sztuka drukowanego materiału obniża koszt całego zamówienia. Druk cyfrowy natomiast ma stałą cenę za każdą sztukę co oznacza, że opłaca się on tylko w przypadku niewielkich zamówień, jednak w przypadku wykorzystania tej techniki czas realizacji zamówienia jest krótki, co jest zaletą tego rozwiązania. Wszystko to sprawia, że to co w pierwszej kolejności powinniśmy brać pod uwagę wybierając drukarnie to wielkość nakładu jaki chcemy wydrukować.

Wizytówki – jako dobry i tani sposób na tworzenie wizerunku firmy

wizytówkiNie tylko ulotki są dobrym sposobem na prowadzenie reklamy przedsiębiorstwa, jeśli chodzi o materiały drukowane. Wbrew powszechnej opinii całkiem skutecznym rozwiązaniem są także wizytówki, przy czym należy mieć świadomość, że rola jaką w kampanii reklamowej spełniają wizytówki jest zupełnie inne niż w przypadku większości materiałów reklamowych. Na podstwie informacji ze strony drukarnia.studiodavinci.pl wiadomo, że wizytówki z zasady pomagają tworzyć pozytywny wizerunek firmy nawiązywać nowe kontakty tak z klientami jak i kontrahentami, a co za tym idzie bardzo ważne jest to by wizytówki były profesjonalnie wykonane, ponieważ będzie to w pewien sposób świadczyć o samej firmie. Istotny jest tu zarówno rodzaj papieru na jakim wizytówki zostaną wydrukowane jak i szablon graficzny zgodnie z którym zostały wydrukowane. By mieć pewność, że wizytówki będą się odpowiednio proponować warto zlecić wykonanie projektu wizytówek profesjonalnej firmie.

Szyldy reklamowe – jako sposób na reklamę i wyróżnienie firmy

Szyldy reklamoweDobrym i skutecznym sposobem promowania własnej działalności mogą się także okazać szyldy reklamowe. Takie szyldu mogą zarówno pełnić role wizytówki sklepowe, wówczas to są zwykle montowane nad wejściem do siedziby firmy lub też mogą być wykonane w wersji wolno stojące jako bilbordy reklamowe. Zamówienie takiego szyldu nie jest trudna, ani kosztowne jednak należy zwrócić uwagę czy firma w której wykonuje się szyld reklamowy oferuje także taką usługę jak montaż reklam. Według strony www.poznanreklamy.pl usługa montażu w przypadku większych szyldów może wiązać się z koniecznością zastosowania ciężkiego sprzętu w postaci dźwigów, dlatego przeprowadzenie montażu we własnym zakresie zwykle jest niemożliwe.

Krótko podsumowując

Skuteczne reklamowanie przedsiębiorstwa jest kluczem do sukcesu, warto jednak inwestować w te proste rozwiązania, ponieważ bardzo często to własnie one okazują się najbardziej opłacalne. 

Porady dla osób zakładających własną działalność<< >>Jak zorganizować meeting biznesowy?

About the author : Julia Nowak

You must be logged in to post a comment.