Porządki noworoczne – co warto o nich wiedzieć?

Nowy rok niesie za sobą wiele postanowień. Wiele osób decyduje się na zorganizowanie i uporządkowanie swojego domu. Niektórzy robią to samodzielnie inni natomiast inwestują w firmy sprzątające. Które rozwiazanie jest lepsze? Za każdym przemawiają plusy jak i minusy.

Kilka słów o czyszczeniu dywanów

czyszczeniu dywanówWielu ludziom ogromne trudności sprawiają czynności związane z czyszczeniem dywanów. Zimą jest to szczególnie trudne z uwagi na niskie temperatury panujące na zewnątrz. Oczywiście możemy wynająć firmę, która w sposób profesjonalny zajmie się renowacją naszego dywanu bądź też wykładziny. Dobre i polecane osoby specjalizujące się w tym fachu tego typu znajdują się w Warszawie do takich firm z pewnością można zaliczyć E-proficlean.pl. Dywany lub wykładziny zbudowane z materiałów, które się trudno czyści, a specjaliści zajmujący się tym zawodowo doskonale wiedzą, jakich metod i środków należy użyć do wybawienia plam. Decydując się samodzielnie czyścić dywan musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Czyszczenie dywanów w pomieszczeniach jest bardzo trudne. Najpierw powinniśmy dobrze go odkurzyć, a potem dopiero zająć się bezpośrednim czyszczeniem. Możemy to robić na kilka sposobów. W sklepach mamy do dyspozycji sporo rożnych środków, którymi można w sposób łatwy i skuteczny czyścić dywany. Można to robić zarówno na sucho, jak i przy użyciu wody. Jaki sposób wybierzemy? Zależy wszystko od nas.

Następna kwestia – czyszczenie tapicerki

Zaraz po czyszczeniu dywanów trudności sprawia czyszczenie tapicerki meblowej. Przez cały rok jest ona intensywnie użytkowana i w związku z tym przynajmniej raz w roku warto jest zająć się jej czyszczeniem. Sofy, kanapy, pufy oraz fotele ulegają częstym zabrudzeniom. Czasami plamy te są trudne do usunięcia. Na wielu stronach internetowych w tym np. tipy.interia.pl istnieje wiele porad na temat tego, w jaki sposób wybawiać takie plamy. Nie wystarczy tutaj woda ze zwykłym płynem. Trzeba do tego celu, podobnie jak w przypadku dywanów użyć specjalnych środków chemicznych. Można również zastosować tradycyjne metody domowe, które są opisane w poniższej tabeli. Oprócz tego warto też zapoznać się z ofertami warszawskich firm sprzątających, ponieważ ich usługi są w naprawdę konkurencyjnych cenach. Rady dotyczące czyszczenia tapicerki odnoszą się również do tapicerki samochodowej – o nią też warto zadbać tuz przed świętami.

Rodzaj plam

Metoda wywabiania

Bita śmietana, jajka, śmietana

Zimna woda i płyn do naczyń

Tłuszcz (kremy, masło, olej, smalec)

Posypanie plamy talkiem na pół godziny. Wyczesanie talku twardą szczotką

Tusz biurowy

Zimna woda, woda utleniona, pianka do golenia, zmywacz do paznokci bezpośrednio wybawią plamy

Owoce, warzywa, soki

Zsiadłe mleko lub kwasek cytrynowy

 Kawa i herbata

Wrzątek

Zadbajmy o nasze podłogi

czyszczenie posadzekPrzypominając sobie dzieciństwo widzimy nasze mamy, które z uporem pastowały podłogi po to, aby lśniły tuz prze przybyciem gości. W końcu podłoga jest wizytówką każdego domu. Każda rysa i niedoskonałość jest widoczna, dlatego też do tego zajęcia należy się solidnie przyłożyć. Sugerując się artykułem na portalu www.urzadzamy.pl podobnie, jak w przypadku dywanów najpierw zajmujemy się zamiataniem, a jeszcze lepiej – odkurzaniem podłogi. W następnej kolejności zajmujemy się myciem. Na sam początek warto to zrobić przy użyciu ciepłej pogody i tradycyjnego płynu uniwersalnego o ładnym zapachu. Możemy tę czynność wykonać kilkukrotnie. Pamiętajmy o tym, aby dokładnie umyć wszystkie zakamarki. Warto tez pamiętać o proporcjach płynu w stosunku do ilości wody. Aby nie było smug i zacieków nie przesadzajmy z ilością płynu czyszczącego. Nowością na rynku jest olej do podłóg, który przeznaczony jest do drewna, które będzie mocno eksploatowane, czyli na przykład podczas przyjęcia świątecznego. Odżywia on oraz chroni drewno w sposób bardzo skuteczny. Odpowiada on za pielęgnację. Po dokładnym umyciu oraz wyschnięciu podłogi warto jest użyć tego środka.

Blaty kuchenne też muszą lśnić

Blaty kuchenneGoście, którzy przyjdą do nas na zabawę karnawałową będą również zwracać uwagę na to, w jakim stanie są nasze meble. Intensywne gotowanie potraw sprawia, że meble kuchenne nie wykorzystają korzystnie. Zaraz po przygotowaniu jedzenia bierzemy się za mycie kuchni. Szczególnie trzeba zadbać o blaty kuchenne. Jest na nie również sposób. Mamy do dyspozycji doskonały olej do blatów, który stosuje się do impregnacji tych powierzchni. Według opinii wielu osób, którzy już z niego korzystali, jest idealnym środkiem konserwacji. Stosując go blaty kuchenne pozostają w dobrej kondycji przez wiele lat. Ich stan jest zadowalający. Warto jest mieć to na uwadze. Większość takich środków można znaleźć w Internecie, przykładem jest strona Best4home.pl gdzie znajdziemy różne środki do pielęgnacja powierzchni i drewnianych.

Czy warto inwestować w firmę sprzątającą?

firma sprzątajacaWielu z nas pracuje i nie ma czasu na to, aby zająć się dokładnie porządkami świątecznymi. Jeśli zależy nam na czystym i zadbanym mieszkaniu, które będzie lśniło w trakcie świąt, może warto jest zamówić firmę sprzątającą? Przykładowo bydgoska firma A-garden.pl oferuje takie usługi, jak:

  • mycie okien,

  • pranie wykładzin,

  • czyszczenie dywanów,

  • mycie podłóg,

  • pranie tapicerki,

  • ogólne sprzątanie mieszkań,

  • czyszczenie sprzętu elektronicznego,

  • czyszczenie specjalistyczne

Podsumowując

Decydując się na to, aby osoby zajmujące się zawodowo sprzątaniem odciążyły nas od obowiązków nie poczujemy rozczarowania. Inwestycja w firmy sprzątające wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie oraz komfort. Jeśli jednak zdecydujemy się na samodzielne sprzątanie, warto jest kupić odpowiednie środki czystości oraz zastosować skuteczne metody pozbawiania plam. Jak więc widać święta, to nie tylko czas przyjemności, ale i również intensywnej pracy.

Czy warto inwestować w ekologiczny dom?<< >>Inwestycja w drukarnie - co warto wiedzieć?

About the author : Julia Nowak