Specyfika diet w zaburzeniach hormonalnych

Zaburzenie jakim jest niedoczynność tarczycy występuje u około 5-6%, a u 1%mężczyzn. Niedoczynność tarczycy jest chorobą wywołaną przez hashimoto. Hashimoto jest chorobą, która ma podłoże autoimmunologiczne. Jest limfocytowym zapaleniem tarczycy. Choroba niszczy przez lata gruczoł prowadząc do zaburzeń hormonalnych, zaburzeń produkcji hormonów.

Jadłospis na chorobę hashimoto u dorosłych

dieta hashimotoOsoby mające jakieś dolegliwości zdrowotne zawsze skarżą się na jakieś objawy, które bardzo często utrudniają pracę i funkcjonowanie w ciągu dnia. Wiele osób chorujących traci dobre samopoczucie przez towarzyszące im objawy. Choroba hashimoto na początku objawia się powiększeniem gruczołu tarczycy. Ponadto osoby mające tą chorobę mają problem z utrzymaniem prawidłowej masy ciała mimo prowadzenia diety redukcyjnej lub dodatkowo prowadzenia regularnych treningów. Kobiety, które cierpią na to schorzenie maja problemy z miesiączkowaniem. Przyczyną tego są zaburzenia hormonalne, które wywołuje choroba. Do innych objawów, które można zauważyć przed zdiagnozowaniem to ciągłe zmęczenie, bezsenność, nerwowość, zmiany nastrojów, problemy ze skórą, kłopoty z koncentracja oraz pamięcią czy bóle mięśni oraz stawów. Mając podejrzenia posiadanie tej choroby bardzo ważna jest diagnoza. Ponadto mając już zdiagnozowaną chorobę hashimoto ważna jest odpowiednia suplementacja oraz odpowiednia dieta. Dieta hashimoto powinna być ułożona przez specjalistów, którzy wszystko dobiorą pod nią. Dieta hashimoto powinna być bogata w selen, cynk, żelazo, jod oraz witaminę D3. Należy unikać produktów sojowych.

Posiadając chorobę hasimoto ważne jest przestrzeganie prawidłowego żywienia. Stałe badania oraz odpowiednia suplementacja. Najlepiej jest poradzić się specjalistów, aby ułożyli dietę pod konkretną osobę i pod to schorzenie jakim jest choroba hashimoto. Nieleczona chora, jak większość chorób może prowadzić do tragicznych skutków dla zdrowia.

Jak znaleźć dobrego dziecięcego psychologa?<< >>Aranżację naszych wnętrz oddajemy w ręce profesjonalistów

About the author : Ewelina Marek