W czym mogą pomóc elektrostymulatory tens?

Urządzenia, które umożliwiają elektroterapię wielu grup mięśniowych nazywamy elektrostymulatorami tens. Są chętnie używane, ponieważ ich impulsy są przyjemne dla pacjentów i jednocześnie skuteczne. Mają także szerokie spektrum działania i nie powodują skutów ubocznych przy częstym stosowaniu, co jest ważne przy przewlekłych bólach.

Co można osiągnąć dzięki elektrostymulatorom tens?

elektrostymulatory tensJak wspomniano wcześniej, elektrostymulatory tens mają bardzo szerokie spektrum działania. Zależnie od dobranej dawki możemy osiągnąc różne efekty, które mogą być nawet zupełnie przeciwne. Sprawia to, że te urządzania są stosowane zarówno wśród osób chorych, jak i u sportowców. Dla tej pierwszej grupy najczęstszym zastsowaniem elektrostymulatorów są bóle pleców, a w szczególności odcinka lędźwiowego. Jest to popularna dolegliwość, na którą cierpi coraz więcej osób. Bez wątpienia przyczynia się do tego siedzący tryb życia, jaki wiele ludzi prowadzi. Zastosowanie elektrostymulatorów przez ok 20 minut pozwala rozluźnić spięte mięśnie odcinka lędźwiowego, ale także innych części ciała, jeżeli jest taka potrzeba. Elektrostymulacja tens może pomóc także w problemach związanych z układem nerwowym, a konkretnie z nerwami obwodowymi oraz układem krwionośnym. Sportowcy często stosują elektrostymulację tens w ramach rozgrzewki lub odnowy biologicznej. Odpowiednio dobrane parametry sprawiają, że w mięśniach pojawia się efekt przekrwienny, co powoduje ich lepsze odżywienie, a co za tym idzie, szybszą regenerację.

Podsumowując, elektrostymulatory tens mogą być bardzo użytecznym sprzętem dla wielu osób. Przy swoich wielu możliwościach zastosowania, są jednocześnie bezpieczne, więc nie ma ryzyka, że pacjent lub sportowiec, który chce ich używać przez przypadek zrobi sobie krzywdę. Co ważne, urządzenie można spotkać w przychodniach, ale też zakupić na własny użytek.

Profilaktyczne wizyty u weterynarza<< >>Zalety mebli na zamówienie

About the author : Patryk Żabiński