W Łodzi kontenery są regularnie opróżniane

 

Około miesiąca temu przeprowadziliśmy się z żoną do Łodzi. Znaleźliśmy ładny domek jednorodzinny w spokojnej dzielnicy tego pięknego miasta. Nie byliśmy na początku pewni, jak działa tutaj wywóz śmieci, ale na szczęście niedługo po wprowadzeniu się, okazało się, że wszystko tutaj jest na miejscu i działa jak należy. Mamy przy domu kontenery, do których możemy wyrzucać śmieci i łątwo jest segregować odpady. To bardzo ważne w dzisiejszych czasach i w przyszłości będziemy uświadamiać w tej kwestii dzieci.

W Łodzi łatwo segregować śmieci

kontener na śmieci łódźUwielbiam nasz nowy dom. Od kilku miesięcy mieszkamy z żoną w Łodzi i doskonale się tutaj czujemy. Co jakiś czas przyjeżdża pan Heniek, który jest kierowcą śmieciarki i zabiera nieczystości z naszych kontenerów. Jeśli chodzi o kontener na śmieci łódź jest świetnie przygotowana. Nasze kontenery są dobrze oznaczone i nie mamy problemu z segregacją odpadów. Pan Heniek odbiera danego dnia odpowiednie surowce, któr później mogą zostać przetworzone. Łódź jest bardzo ekologicznym miastem i miło jest tutaj żyć, ponieważ dbanie o porządek ułatwiają tutaj znakomicie działające firmy wywożące śmieci. To sprawia, że powietrze jest czystsze, a na ulicach nieczęsto można znaleźć porzucone papierki. My mamy osobne kontenery na szkło, plastik i odpady zmieszany, ale jesteśmy regularnie powiadamiani, jeśli istnieje w danym okresie możliwość pozbycia się innych śmieci. W Łodzi działają na przykład specjalne punkty, gdzie można oddać zużyte baterie, albo sprzęty takie jak pralki, czy lodówki. Dobrze nam się także współpracuje z lokalnymi wywozicielami odpadów. Pan Heniek jest bardzo miły i zawsze, gdy tylko widzimy się o poranku, wymieniamy się różnymi spostrzeżeniami dotyczącymi pogody, funkcjonowania miasta, czy najnowszymi wiadomościami. Miło jest mieszkań w takiej dzielnicy. Wszyscy są tutaj dla siebie życzliwi, a kontenery na śmieci są regularnie opróżniane. To bardzo ważne, gdy chce się zachować czystość.

Nie mogliśmy trafić lepiej. W Łodzi mieszka się bardzo dobrze, a dzięki temu, że łatwo tu segregować śmieci w kontenerach, jest to bardzo ekologiczne miasto. To także wspaniałe miejsce do wychowywania dziecka, a my właśnie się go spodziewamy. Cieszę się, że będzie dorastało w tak wspaniałym, zadbanym mieście. Będziemy mu wpajać szacunek dla natury i porządku.

 

Polecane miejsca noclegowe w górach<< >>Czy prywatna terapia alkoholowa to dobry wybór?

About the author : Tadeusz Zając