Własny biznes: wypożyczalnia busów – co jest najważniejsze?

Założenie wypożyczalni busów wiąże się z poniesieniem wysokich kosztów inwestycyjnych, jednak zważywszy na to, że w Polsce jest to nadal mało rozbudowana branża poniesione koszty mogą się dość szybko zwrócić. Żeby jednak tak się stało należy już na wstępie wszystko dobrze rozplanować i wdrążyć odpowiednie rozwiązania. Podpowiadamy jak założyć wypożyczalnie busów i na co zwrócić szczególną uwagę przy jej uruchamianiu.

Wypożyczalnia busów – do kogo powinna być skierowana oferta?

Wypożyczalnia busówWypożyczalnie samochodów w Polsce nie są nadal zbyt powszechnym rozwiązania, głównie z racji tego, że panuje złudne przeświadczenie, że z rozwiązania tego mogą korzystać jedynie osoby bardzo zamożna. Nie ma co się dziwić, że w takiej sytuacji osób chcące inwestować w taki biznes jest naprawdę niewiele. To jednak może dać nam właśnie szansę na wybicie się, skoro konkurencja zwłaszcza w sektorze wypożyczalni busów osobowych nie jest za duża to łatwiej jest o klientów. Ważne jest jednak to by swoją ofertę skierować do właściwych osób. Do kogo zatem powinna być skierowana oferta miejsca jakim jest wypożyczalnia busów? Można by tu wskazać takie grupy jak:

  • osoby rozpoczynające własną działalność,
  • osoby potrzebujące auta zastępczego,
  • osoby potrzebujące tymczasowego auta o nietypowej zabudowie,
  • osoby potrzebujące czasowo powiększyć flotę firmowych samochodów,
  • osoby w trakcie przeprowadzki.

Jest to zatem dość duża grupa klientów docelowych, którzy mogą być zainteresowani ofertą wypożyczalni busów. Dokładnie precyzując to do kogo chcemy dotrzeć łatwiej będzie nam wdrążyć odpowiednie rozwiązania z zakresu reklamy. Dodatkowo będzie to także istotne w momencie w którym będziemy wybierali lokalizacje. Powinno być to miejsce, w którego obrębie znajdzie się dużo potencjalnych klientów do których skierowana jest oferta firmy.

Wynajem aut dostawczych – jak powinna wyglądać flota samochodów?

wynajem samochodówNa prosperowanie wypożyczalni samochodów w największej mierze, co zresztą jest oczywiste, przekłada się to jak została skomponowana flota samochodowa jak i to jak zostały one wyposażone. Co jest ważne w przypadku samochodów dostawczych i busów? Po pierwsze powinny być to względnie nowe auta, bo takich właśnie szukają przedsiębiorcy. Po drugie i co najważniejsze wszystkie wypożyczane samochody muszą być całkowicie sprawne technicznie, a co za tym idzie konieczna jest regularna diagnostyka samochodowa i przeglądy, jednak o tym później. Ważne jest także to jak takie auta są wyposażone, w przypadku aut dostawczych należy zadbać o to by posiadały one na stanie takie rozwiązania jak: systemu mocujące dla ładunków i zabezpieczenia przestrzeni ładunkowej.

Stan techniczny wypożyczanych aut

mechanika pojazdowa 24hJak już wspomnieliśmy najważniejszym elementem, o który trzeba zadbać zajmując się wynajmem busów czy też aut dostawczych jest ich stan techniczny. W praktyce wszystkie samochody, by w ogóle mogły być wypożyczane muszą mieć aktualne przeglądy, jednak dbanie tylko o przejście przeglądów to w przypadku wypożyczalni zdecydowanie za mało. Jeśli wypożyczalnia ma się cieszyć dobrą opinią wśród klientów oferowane przez nią auta muszą być bezawaryjne. Wiąże się to z koniecznością prowadzenie stałego nadzoru technicznego. Wszystko to sprawia, że żeby zapewnić odpowiedni standard wypożyczalnia samochodów powinna korzystać z takiego rozwiązania jakim jest mechanika pojazdowa 24h, wówczas możliwe jest szybkie sprawdzenie stanu auta jak i naprawa ewentualnych usterek. Pamiętajmy o tym, że każda awaria oznacza straty dla wypożyczalni.

Myjnia samoobsługowa – czyli jak należy dbać o wygląd aut?

Myjnia samoobsługowa Na to jak dużym zainteresowaniem cieszy się oferta danej wypożyczalni wpływa także i to jak pod względem wizualnym prezentuje się flota samochodów oferowana przez nią. Nie chodzi tu tylko o stan techniczny, bo ten bezapelacyjnie musi być bez zarzutu, ale także o to jak fizycznie prezentują się auta. Ważne jest zatem według www.autocentrum.pl to by odpowiednio dbać o ich czystość. Najlepiej w tym celu wykorzystać takie rozwiązanie jakim jest myjnia bezdotykowa. Pozwala ona na dokładne oczyszczenie auta, a przy tym korzystanie z niej niweluje ryzyko uszkodzenia lakieru samochodowego. Ważne jest jednak nie tylko to by samochody regularnie myć, ale także i to by je odpowiednio zabezpieczyć za pomocą przeznaczonej do tego chemii samochodowej. Dzięki temu auta nie tylko będą się dobrze prezentować, ale także i przedłużymy tym sposobem ich żywotność.

Podsumowując

Prowadzenie własnej wypożyczalni busów jest obecnie całkiem dobrym pomysłem na biznes, jednak by odnieść sukces w tej branży należy wiedzieć do kogo ofertę powinna być skierowana jak i wiedzieć co jest w tym wypadku najważniejsze. Pamiętajmy o tym, że pozyskanie klienta to jedno, a nawiązanie trwałej współpracy to zupełnie co innego.

Pomysł na biznes – własny gabinet kosmetyczny<< >>Porady dla osób zadłużonych

About the author : Jarek Guguła