Wybór garderoby do nowego domu

Już w fazie projektowania domu, zaznaczyłam, że chcę by w pobliżu sypialni znajdowała się garderoba. Jako że wymiary pomieszczeń okazały się niestandardowe, co wynikało m.in. ze skośnego zadaszenia na piętrze, jedynym dostępnym dla mnie rozwiązaniem okazała się garderoba na wymiar. Na co zwracałam uwagę przy jej aranżacji? Które elementy są w niej niezbędne?

Jak zaprojektować garderobę na wymiar?

garderoby na wymiarMoim marzeniem zawsze było posiadanie garderoby. Cenię sobie minimalistyczny styl. Kocham porządek nie tylko w przestrzeni domu, ale też w szafach. Chciałam mieć ich jak najmniej w nowym domu, więc od razu wiedziałam, że muszę wydzielić osobne pomieszczenie, by móc w nim przechowywać ubrania, płaszcze, buty czy walizki. Zdecydowałam się na urządzenie garderoby na wymiar. Dlaczego? Po pierwsze, pozwoliło mi to na stworzenie indywidualnego projektu, idealnego dla mnie i moich potrzeb. Po drugie, nie musiałam się martwić, że gotowe moduły nie będą pasować do pomieszczenia. Po trzecie, chciałam urządzić ją w królewskim stylu, ale przy tym z zachowaniem właściwych proporcji. Musiałam być pewna, że efekt będzie dokładnie taki, jakiego oczekuję. Wykonanie garderoby na wymiar zleciłam specjalistycznej firmie. Przygotowanie projektu poprzedziły długie godziny rozmów, w trakcie których wyjaśniłam, czego oczekuję. Potrzebowałam czegoś funkcjonalnego, wygodnego w użytkowaniu, ale też pomysłowego. Chciałam wykorzystać każdy milimetr przestrzeni. W tym względzie niezwykle ważny jest kształt i rozmiar pomieszczenia. W moim przypadku zadanie było o tyle trudne, że garderoba miała mieścić się na poddaszu, gdzie dach jest skośny. Ale okazało się, że fachowcy i z tym doskonale sobie poradzili. Stworzyli mi taką garderobę, o jakiej marzyłam. Wiele w niej półek czy wieszaków, na których już niedługo będę mogła układać ubrania. Zaproponowano mi też ciekawe rozwiązania ułatwiające użytkowanie tego pomieszczenia, np. oświetlenie LED oraz duże lustro. Zdecydowałam się też na zakup kilku akcesoriów, np. separatorów na bieliznę.

Zaprojektowanie garderoby na wymiar stało się w moim przypadku bardzo ciekawą przygodą. Znalazłam firmę, która stworzyła dla mnie indywidualny projekt, niemal w całości zgodny z moimi wytycznymi. Dali też coś od siebie: wiele ciekawych porad i rozwiązań, które w perspektywie okazały się być wprost dla mnie stworzone. Jestem bardzo zadowolona z efektu. 

Zasady korzystania z saun fińskich<< >>Czym jest data recovery?

About the author : Władysław Skoczek