Wypoczynek w Szczawnicy

Miejscowości uzdrowiskowe cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem. To właśnie w tych miejscach możemy nie tylko dobrze odpocząć, ale i zregenerować siły i poprawić stan zdrowia. Na szczególną uwagę zasługuje Szczawnica, która słynie ze swoich leczniczych źródeł korzystanie wpływających na drogi oddechowe. Tutejszy klimat i niezwykłe widoki sprawiają, że miasto to każdego roku odwiedzane jest przez tysiące turystów.

Noclegi i atrakcje w Szczawnicy

domki w szczawnicySzczawnica jest znaną w całym kraju miejscowością uzdrowiskową położoną w województwie małopolskim w Pieninach. Znajduje się tutaj aż osiem aktywnych źródeł mineralnych, które dzięki swoim właściwościom korzystnie wpływają na górne drogi oddechowe i leczą wiele schorzeń. Szczawnica to nie tylko uzdrowisko, ale również ciekawe miejsce dla osób lubiących zwiedzać i poznawać historię. To właśnie tutaj możemy zobaczyć zabytkowe sanatoria, pijalnię wód leczniczych oraz kaplice zbudowane w XIX wieku. Dodatkowo możemy skorzystać z wielu szlaków turystycznych, wybrać się na spływ kajakowy Dunajcem lub spróbować raftingu, który jest niczym innym jak spływem tradycyjnymi łodziami flisackimi. Ze względu na uzdrowiskowy i wypoczynkowy charakter miasta znajduje się tutaj bardzo rozbudowana baza noclegowa. W zależności od preferencji klientów można wybrać hotel, pensjonat, prywatne pokoje czy domki w Szczawnicy. Te ostatnie ze względu na urodziwą okolicę zasługują na szczególną uwagę. Domki letniskowe budowane są zazwyczaj w niewielkiej odległości od polan lub lasów, co sprawia, że są idealnym zakwaterowaniem dla osób ceniących sobie kontakt z naturą. Dzięki temu możemy nie tylko się zrelaksować, ale również odpocząć od miejskiego zgiełku. Domki składają się zazwyczaj z jednego lub dwóch pomieszczeń, które służą za sypialnie. Dodatkowo znajdziemy w nich aneksy kuchenne z całym niezbędnym wyposażeniem oraz łazienki z toaletami i kabinami prysznicowymi. W większości budynków znajdziemy również takie sprzęty jak lodówkę lub telewizor, który zapewni rozrywkę nawet w deszczowe i chłodne dni. Ceny i warunki noclegów w Szczawnicy są bardzo różnorodne, dlatego też każdy powinien znaleźć coś, co spełni jego oczekiwania.

Wypoczynek w Szczawnicy to ciekawa propozycja dla osób lubiących zwiedzanie i kontakt z naturą. Możliwość spróbowania leczących wód źródlanych, wędrowanie po górskich szlakach czy pływanie kajakiem po Dunajcu sprawia, że spędzony tutaj czas będzie nie tylko przyjemny, ale i aktywny. Ze względu na duży napływ turystów Szczawnica posiada bogatą ofertę noclegów, wśród których najpopularniejsze są hotele, pensjonaty oraz domki letniskowe.

Zakup rozkładanej ławy<< >>Najlepsze krzesła dla graczy

About the author : Łukasz Błaszczyk