Atrakcyjne noclegi na szlaku Green Velo

Niezbyt doceniana wschodnia ściana Polski ma już swoją zieloną wizytówkę, która przyciąga turystów. Jest to szlak Green Velo, który biegnie przez 5 województw” od lubelskiego do warmińsko-mazurskiego i pozwala na spędzenie na rowerze kilkunastu dni. Sprawdź jak zaplanować urlop na rowerze, aby w pełni wykorzystać potencjał tego szlaku?

Szukaj noclegów na Green Velo

green velo noclegiTrasa tego ogromnego na skalę naszego kraju szlaku rowerowego przebiega przez 144 gminy eksponując ich walory przyrodnicze, kulturowe, techniczne oraz ciekawostki regionalne. I chociaż niewiele osób może sobie pozwolić na pokonanie całego szlaku na jeden raz, to warto poznać po kolei wszystkie jego odcinki. Kilkudniowe wycieczki pomiędzy ważniejszymi miastami na szlaku wymagają skrupulatnego zaplanowania kolejnych etapów wyjazdu. Zwłaszcza, że wiele osób może mieć problemy ze znalezieniem niektórych punktów obsługi rowerzystów, bo bywają ukryte. Dlatego wybierając się na szlak green velo noclegi warto zarezerwować wcześniej. Praktycznie w każdej miejscowości, czy to Fombork, czy Braniewo można znaleźć klimatyczne hotele, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, które są otwarte na gości poruszających się jednośladami. W wielu z nich można znaleźć specjalnie przygotowane stojaki i wiaty rowerowe, a nawet skrzynki z narzędziami pozwalającymi na doraźne naprawy lub dokonanie przeglądu roweru.

Ze względu na bogatą ofertę festiwalową i kulturową obszarów przez które przebiega szlak rowerowy Green Velo, warto także przed wyruszaniem w trasę zapoznać się z planowanymi wydarzeniami. Szczególnie regionalne jarmarki są doskonałą okazją do poznania lokalnego rękodzieła oraz spróbowania miejscowych specjałów kulinarnych. Bardzo obiecujący jest także kalendarz koncertów.

Kurs praktyczny na operatora żurawia<< >>Relaksacyjny masaż w Krakowie

About the author : Marta Woźniak