Charakterystyka opraw ulicznych

Technologia diod LED jest coraz szerzej stosowana ze względu na swoje zalety. Przede wszystkim diody elektroluminescencyjne charakteryzują się długim czasem bezawaryjnej pracy. Po za tym oprawy z LED-owymi źródłami światła mogą być sterowane przy pomocy specjalnych układów. Dzięki temu możliwe jest obniżenie zużycia energii w zależności od pory dnia i warunków atmosferycznych.

LED-owe źródła światła zapewniają tańszą eksploatację

oprawy uliczne ledWarto dodać, że oprawy uliczne led świetnie nadają się do stosowania w pobliżu przejść dla pieszych. Światło emitowane przez diody LED może mieć różne barwy. W przypadku przejść dla pieszych najlepszą barwą jest biel. Źródła światła stosowane w oprawach ulicznych muszą dobrze oddawać barwy. W przypadku opraw ulicznych często stosowanym źródłem zasilania są panele fotowoltaiczne oraz turbiny wiatrowe, które tworzą układy hybrydowe. Podczas dnia za pośrednictwem tych układów ładowane są akumulatory, które w momencie zapotrzebowania oddają zgromadzony zapas do oprawy. W przypadku opraw bardzo ważnym aspektem jest ich szczelność. Stosowanie na zewnątrz wymaga bowiem odpowiedniej ochrony części wrażliwych przed wnikaniem wody oraz kurzu. Coraz więcej miast decyduje się na wymianę tradycyjnych źródeł światła na nowoczesne oprawy LED-owe. Dzięki nim bowiem istnieje możliwość znacznego obniżenia rachunków za energię elektryczną co w przypadku dużych umożliwia zaoszczędzić duże pieniądze, które mogą być wykorzystane na inwestycje.

Oprócz tego maleją koszty związane z serwisem opraw. LED-owe źródła światła wymagają bowiem rzadszych czynności konserwacyjnych co jest spowodowane ich wydłużoną żywotnością w stosunku do tradycyjnych rozwiązań. Wszystko to w połączeniu z dopłatami, które są realizowane ze środków krajowych oraz międzynarodowych wpływa na decyzję o podjęciu czynności modernizacyjnych opraw ulicznych.

Czy warto wykonać zdjęcia z wesela?<< >>Materac dla mojej żony

About the author : Patryk Żabiński