Czym jest klatka żywołapka?

Czym jest klatka żywołapka? To tak zwana klatka do odławiania zwierząt. Używa się jej do odławiania zwierząt w celu przewiezienia ich do schroniska lub weterynarza. Zwierzęta żyjące na wolności są często dzikie, chore i zestresowane, dlatego człowiekowi bardzo ciężko jest się do nich zbliżyć. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi właśnie klatka żywołapka. Jak działa i w jakich sytuacjach najlepiej jej używać? Odpowiedź na to pytanie w tekście poniżej.

Więcej o klatkach żywołapkach

klatka żywołapkaUżywanie wspomnianych klatek żywołapek jest niesamowicie praktyczne. Zapewnia ona zwierzęciu większe poczucie bezpieczeństwa, niż w przypadku próby łapania zwierzęcia gołymi rękoma, co pomaga zmniejszyć stres i ryzyko urazów. Klatki do łapania zwierząt są wykonane z siatki drucianej, drewna i innych materiałów. Klatki do łapania zwierząt można kupić w Internecie lub w sklepach zoologicznych, ale można je również łatwo wykonać samodzielnie, jeśli ma się pod ręką odpowiednie materiały. Klatka żywołapka jest wyposażona w specjalny system, który gwarantuje zamknięcie się drzwiczek po wejściu zwierzaka do środka. Oczywiście najpierw trzeba go czymś skusić, by w ogóle zechciał do takiej klatki zajrzeć. Najlepiej sprawdzi się w tym celu coś aromatycznego do jedzenia, czemu kot nie będzie potrafił się oprzeć. Ale takie klatki mogą być stosowane nie tylko przez pracowników schronisk, są również często używane przez ludzi, którzy chcą przenieść dzikie zwierzęta ze swojej posesji bez ich zabijania.

Jak już wspomniano, klatka żywołapka służy do odławiania dzikich zwierząt w celu przewiezienia ich do schroniska lub kliniki weterynaryjnej. Zwierzę jest uwięzione w klatce do czasu, gdy może zostać umieszczone w bezpiecznym dla niego miejscu. Takie klatki w wielu przypadkach są naprawdę niezastąpione.

Więcej informacji znajdziesz na www.glowackivet.pl!

Zalety bielizny bodystocking<< >>Kto wykorzystuje armaturę parową?

About the author : Janusz Kowal