Dekoracja w postaci betonowej posadzki

Kiedy byłam mała, w moim rodzinnym domu mieliśmy bardzo kunsztowne, drewniane podłogi, ułożone w mozaikę. Równiutko wycyklinowane i pomalowane bezbarwnym lakierem, stanowiły o charakterze całego domu. Kiedy więc kilkanaście lat później przeprowadzaliśmy się, a w modzie były akurat panele, bardzo przeżyłam tę zamianę. Może wybór kolorów i wzorów paneli był dużo większy, jednak nic nie zastąpi prawdziwego drewna. Moda jednak podyktowała warunki w tym przypadku.

Moda dyktuje posadzkę betonową

posadzki betonowe dekoracyjneW zeszłym roku stanęłam przed koniecznością ponownej przeprowadzki, tym razem już bez rodziców. Jako, że bardzo przywiązuję wagę do wykończenia, obejrzałam zawrotną liczbę mieszkań, zanim dotarłam do właściwego. I w jednym z mieszkań znalezionych po drodze właśnie zobaczyłam coś, co mnie zaintrygowało. Były to posadzki betonowe dekoracyjne. Zapytacie pewnie, co dekoracyjnego może być w betonie. A jednak może. Posadzka zrobiona na wysoki połysk, bez żadnych spoin, utrzymana w kolorze szarym, jak i reszta mieszkania, robiła wrażenie. W połączeniu z surowym wystrojem i szarymi ścianami, całość stanowiła naprawdę dobrze wyglądające wnętrze. Aktualnie minimalizm jest w modzie, więc takie proste, szare, „szorstkie” rozwiązania są jak najbardziej na topie. Właściciel mieszkania przekonywał mnie również o niezwykłej trwałości takiego rodzaju posadzki oraz o łatwości utrzymania jej w czystości. Faktycznie, wysoki połysk sprawia, że powierzchnia jest bardzo łatwa do zmycia, a zastosowane materiały są wysoce odporne zarówno na ścieranie, uderzanie mechaniczne, jak i wszelkiego rodzaju środki chemiczne. Można jedynie rozważać, czy posadzka nie jest w zimie nieprzyjemnie chłodna. Tu jednak na przeciw wychodzi nam zastosowanie ogrzewania podłogowego, gdyż ciepło świetnie przewodzone jest przez beton. W lecie więc podłoga jest przyjemnie chłodna, zimą zaś ciepła. Idealne rozwiązanie.

Nie zdecydowałam się na to mieszkanie. Głównie ze względu na cenę. Swoim wystrojem mnie urzekło i myślę, że mogłabym mieszkać tam z przyjemnością. Póki co jednak musiałam ograniczyć się do mieszkania wykończonego panelami i z kolorowymi ścianami. Jak tylko dostanę podwyżkę, to przy następnej zmianie mieszkania jednak będę celować w szarości i betonowe posadzki.

Dobrej jakości pompy ciepła<< >>Zastosowanie karboksyterapii w kosmetologii

About the author : Janusz Kowal