Jak trafić do stolicy Katalonii z lotniska w Gironie?

Barcelona, jako drugie największe miasto w Hiszpanii, posiada dwa lotniska. El Prat, głowne katalońskie lotnisko, zlokalizowne ok 12 km od centrum miasta oraz Girona-Barcelona, zlokalizowane w okolicach Giorny, oddalonej 70 km od stolicy Katalonii. Mimo, że odległośc ta może wydawać się spora, pokonanie jej jest bezproblemowe.

Dojazd autobusem do Barcelony to najłatwiejszy sposób 

jak dojechać z girony do barcelony autobusemGirona, tak jak i cały region kataloński jest wspaniale skomunikowana. Nieważe, czy mówimy tutaj o transferze z lotniska, czy z centrum miasta, do dyspozycji mamy wiele środków transportu. Zaczynając od taxówek, które są najszybsze ale i najdroższe, przez autobusy a na pociągach kończąc. Moim zdaniem, autobus to najlepszy sposób, ponieważ pozwala szybko pokonać trasę z punktu A do punktu B za rozsądną cenę oraz niezły poziom komfortu. Zatem, jak dojechać z Girony do Barcelony autobusem? Opcji mamy kilka. Jeżeli wsiadamy na lotnisku w Gironie, najlepszym sposobem będzie skorzystanie z usług firmy Sagales. Oferuja oni transport do centralnej stacji autobusów w Barcelonie za 15 euro w jedną lub 26 wuro w dwie strony. Autobus jedzie około 70 minut i bez problemu poradzi sobie z waszym bagażem.  Postój znajduje sie na parkingu dla autobusów, zaraz przy lotnisku oraz, co ważne, jest zsynchronizowany z rozkładem lotów Ryanaira, co tylko ułatwia transport. Jeśli zaś chcemy się dostać do Barcelony z centrum miasta Girona, musimy znaleśc się na Dworcu autobusowym Giorna, skąd do stolicy Katalonii zabierze nas bus linii 604. Cena wynosi tyle samo, co w przypadku transferu z lotniska. Ciekawą opcją, jeżeli naszym startowym punktem jest miasto Girona jest skorzystanie z pociągu regionalnego lub pospiesznego. Bilety zaczynaja sie już od 7 euro a czas przejazdu wynosi około 50 minut.  

Jak widać, mamy wiele możliwości, aby pokonać siedemdziesięcio kilometrową trasę miedzy obydwoma miastami. Fakt, że oba miasta są ze soba wpsaniale skomunikowane tylko ułatwia nam tą sprawę. Możemy wybierać spośród kilku rodzajów transportów w zależności od czasu jaki chcemy przeznaczyć na podróz oraz wygospodarowanego budżetu. Moim zdaniem jednak, transport autobusowy jest najwygodniejszy, gdyż za rozsądną cenę, szybko i w miarę komfortowo znajdziemy się w centrum Barcelony zaledwie 10 minut od Placu Catalunya, serca stolicy Katalonii.

Gdzie kupić kapsułki konopne?<< >>Kiedy warto kupić kosz ze słodyczami?

About the author : Patryk Żabiński