Jak wybrać sterowniki pompy do nawadniania?

Osoby posiadające własny ogród lub działkę wiedzą, jak ważne jest odpowiednie nawadnianie, zwłaszcza gdy doskwierają upały oraz susza. Możliwe jest rozstawienie zraszaczy albo zastosowanie nawadniania kropelkowego, jednak problem pojawia się w przypadku, kiedy miejsce zamieszkania jest oddalone, bądź nie mamy czasu w ciągu dnia sterować systemami. Dlatego tak znaczące są dostępne na rynku sterowniki do takich systemów.

Jak działa sterowanie nawadnianiem?

sterownik pompy nawadnianiaAutomatyczne systemy nawadniania to rozprowadzona pod powierzchnią sieć rur, której funkcją jest efektywne rozprowadzanie wody po całej powierzchni ogrodu albo działki. Jednym z podstawowych elementów jest sterownik nawadniania, który kontroluje oraz steruje pracą poszczególnych podzespołów. Dobrym zakupem będzie wysokiej jakości sterownik pompy nawadniania. Oprócz niego, w skład systemu nawadniania wchodzi także czujnik wilgotności, nazywany też czujnikiem deszczu. Jednym z podstawowych sterowników są modele na baterie, które sprawdzają się w przypadku potrzeby automatyzacji niewielkiej instalacji nawadniającej. Sterowniki nawadniania na kran natomiast pozwalają na sterowanie pracą całych systemów zraszaczy i wyróżniają się niską ceną. Zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne sterowniki umożliwiają właściwą kontrolę ilości zużytej wody w czasie podlewania oraz długości podlewania. W razie wykorzystywania sterowników zewnętrznych, znaczenie ma ich właściwe umiejscowienie.

Prawidłowo działające sterowniki nawadniania odpowiadają za automatyczne dostarczanie wody na terenie przydomowego ogrodu albo działki. Umożliwiają one zaprogramowanie czasy trwania, ilości nawodnień czy ich częstotliwości. Dodatkowo zastosowanie modułu WiFi do takiego sterownika pozwala na efektywne połączenie elektrozaworów do nawadniania ze sterownikiem. Możliwe jest także sterowanie poszczególnymi sekcjami systemu.

Pierwsza pomoc dla dzieci<< >>Czym są łóżka rehabilitacyjne?

About the author : Monika Mróz