Kiedy dodać do diety konia otręby ryżowe?

Stabilizowane otręby ryżowe stały się popularnym dodatkiem dietetycznym dla wielu różnych rodzajów koni. Pomimo popularności otrębów ryżowych wielu właścicieli koni jest zdezorientowanych co do tego, co, kiedy i dlaczego dodawać otręby ryżowe do diety konia. Otręby ryżowe są bogatym źródłem tłuszczu, kilku witamin z grupy B i fosforu.

Zalety otrębów ryżowych w diecie konia

otręby ryżowe dla koniaAby zapobiec zjełczeniu surowych otrębów ryżowych, produkt musi przejść proces stabilizacji. Stabilizacja poddaje otręby ryżowe działaniu ciepła i ciśnienia, które inaktywują enzym lipazy bez niszczenia wartości odżywczej otrąb ryżowych. Stabilizowane otręby ryżowe, użyteczny składnik pasz dla koni, nie powinny być mylone z kilkoma innymi produktami ubocznymi mielenia ryżu, które są niedopuszczalnymi składnikami w paszach dla koni. Surowe otręby ryżowe nie powinny być podawane koniom ze względu na problemy ze smakiem i rozstrój trawienny, które mogą wynikać ze zjełczałego tłuszczu lub zepsucia. Otręby ryżowe są dobrym źródłem tłuszczu. Badania potwierdziły, że tłuszcz w stabilizowanych otrębach ryżowych jest wysoko strawny i jest równie strawny jak olej kukurydziany. Ponadto tłuszcz w otrębach ryżowych zawiera gamma oryzanol, który, jak sugerowano, ma właściwości budujące mięśnie u koni. Otręby ryżowe dla konia są bezpiecznym, smacznym środkiem do dodawania kalorii do diety wielu rodzajów koni. Ponieważ wiele kalorii pochodzi z tłuszczu, dodanie stabilnych otrąb ryżowych do diety zapobiega potencjalnym zaburzeniom trawienia, które mogą wystąpić przy karmieniu wysokimi węglowodanami. Wiele rodzajów koni może korzystać z dodatku tłuszczu w postaci stabilizowanych otrąb ryżowych. Konie użytkowe odnoszą korzyści przede wszystkim na dwa sposoby. Po pierwsze, tłuszcz spożywczy służy jako pasza bogata w kalorie, która pomaga koniowi sportowemu w spełnieniu wymagań energetycznych. Po drugie, dla koni wyczynowych, które mają problemy z utrzymaniem ich masy, stabilizowany otręby ryżowe działają jako dodatkowe źródło energii, które nie wymaga podawania więcej zboża do diety.

Dodatkowe kalorie dostarczane przez stabilizowane otręby ryżowe mogą zwiększać gęstość energii w diecie lub zmniejszać ilość ziarna, które należy podać, aby utrzymać stan mięśni konia. Jeżeli stabilizowane otręby ryżowe stosuje się do zastąpienia porcji ziarna w diecie, należy pamiętać, że otręby ryżowe nie są wzbogacone witaminami i minerałami.

Przyjemny wypoczynek ze świecami Kringle Candle<< >>Prosty sposób na sprzedaż mieszkania

About the author : Maria Wiśniewicz