Kiedy wybrać soczewkę kontaktową?

Osoby z problemami ze wzrokiem często stają przed trudnym wyborem: okulary czy soczewki kontaktowe? Ja również stanęłam przed podobnym dylematem. Po długim szukania odpowiedzi w Internecie oraz zasięgania porady u znajomych i specjalistów doszłam do wniosku, że wybór wcale nie jest konieczny.

Co wybrać: okulary czy soczewkę kontaktową?

soczewka kontaktowaPodobnie jak ja wcale nie musisz decydować się tylko na jedno z tych rozwiązań. Rozmowy z optykiem i znajomymi okularnikami uświadomiły mi,  że mogę używać obu tych narzędzi w zależności od swoich potrzeb. Postanowiłam więc przeprowadzić własny eksperyment i przez tydzień stosować zarówno okulary jak i soczewki (oczywiście nie jednocześnie). Tak jak przewidywałam, podczas pracy przy komputerze moje sprawdzone i zaufane okulary sprawdziły się doskonale. Jednak po 8 godzinach pracy czekało na mnie wyzwanie w postaci wyprawy na zajęcia fitness. Zwykle ten z założenia przyjemny wypad zmieniał się w stresujące doświadczenie. Po przebraniu się w szatni w strój do ćwiczeń następował moment zdjęcia okularów (bo przecież robienie pajacyków z okularami na nosie to raczej niebezpieczny proceder). Wtedy na oślep podążałam za grupą do sali, a ćwiczenia wykonywałam bardziej na pamięć, bo nie do końca widziałam jakie ruchy wykonuje instruktorka. Teraz jednak zdecydowałam się na zmianę. Z odsieczą przyszła soczewka kontaktowa. Zdecydowałam się na soczewki jednodniowe. Zaprzyjaźniony optyk wcześniej zaznajomi mnie z procesem ich zakładania więc w szatni na siłowni zajęło mi to tylko chwilę. Jakie było moje zdziwienie gdy wchodząc na salę mogłam wyraźnie zobaczyć wzory na strojach moich sportowych współtowarzyszek! Nie miałam też problemu za podążaniem za instruktorką, bo świetnie widziałam wszystkie jej ruchy. Zrozumiałam więc, że soczewki kontaktowe będą dla mnie znakomitym rozwiązaniem podczas uprawiania sportów. Soczewka kontaktowa to dla mnie przełom, ale nie oznacza on przerwania korzystania z okularów. Nadal używam z nich na co dzień, zwłaszcza wiosną kiedy chronią moje oczy przed pyłkami.

Wybór okularów lub soczewek to kwestia indywidualna, którą warto przedyskutować ze specjalistą. Nie musimy jednak decydować się na jedno rozwiązanie. Warto zastanowić się kiedy narzędzia te będą dla nas najbardziej użyteczne i kiedy przyniosą nam najwięcej korzyści.

Piękny i zadbany ogród<< >>Wyjazd na kurs angielskiego w Londynie

About the author : Ewelina Marek