Materace piankowe dla dzieci

Od pierwszych dni życia nasze dziecko potrzebuje łóżka, w którym będzie mogło wygodnie spać. Wybór pada najczęściej na materac standardowych wymiarów – 60×120, ale niemniej ważna jest jakość samego materaca. Czy materac piankowy jest odpowiedni dla najmłodszych użytkowników? Jakimi kryteriami należy się kierować przy jego wyborze?

Tanie materace – czy są dobrej jakości?

tanie materace piankoweW swoim pierwszym łóżeczku dziecko przesypia blisko 3 lata. To właśnie na taki czas najczęściej kupujemy materac, chyba że użytkowany jest on następnie przez rodzeństwo. Wypełniony jest najczęściej pianką, gryką, kokosem lub lateksem. Uwaga rodziców najczęściej kierowana jest jednak na tanie materace piankowe. Czy w takim przypadku niska cena świadczy o złej jakości? Nic bardziej mylnego. Materace piankowe są dobrą propozycją dla małych użytkowników z kilku powodów. Po pierwsze, zapewniają maksymalny komfort snu, są miękkie i wygodne. Po drugie, pozwalają na cyrkulację powietrza, przez co niemowlę nie poci się intensywnie, ograniczone jest też namnażanie się roztoczy kurzu domowego. Po trzecie, zapewnia prawidłowe ułożenie ciała podczas snu. Niektóre modele materacy piankowych zostały też wyposażone w specjalny system bezpieczeństwa, który chroni maluszka przed uderzeniami o ramę łóżeczka. Po czwarte, takie wypełnienie jest właściwe dla elastycznego jeszcze kręgosłupa małego człowieka. Nie może on spać na powierzchni ani zbyt twardej, ani zbyt miękkiej. Materace piankowe są tu zatem optymalnym rozwiązaniem. Uwagę należy też zwrócić na pokrowiec, co w przypadku noworodków i niemowląt ma szczególne znaczenie. Najlepiej, by był on antyalergiczny, wykonany z bawełny i dało się go ściągnąć w celu wyprania w pralce. W przypadku najmłodszych sprawdzi się też stosowanie specjalnego ochraniacza na materac (podkładu). Najlepiej, by chronił całą jego powierzchnię, również wykonany był z bawełny i dał skórze oddychać. Najczęściej mocuje się go za pomocą specjalnych gumek.

Stałym elementem wyposażenia dziecięcego pokoju jest łóżeczko. Na początku nasza pociecha spędza w nim większość czasu, dobrze jest więc, by było ono wygodne i dostosowane do małego ciałka. W tym względzie najważniejszą funkcję pełni materac piankowy, najczęściej wybierany przez rodziców, łatwo dostępny oraz prosty w utrzymaniu czystości i tani.

Wielkość patelni jest istotną sprawą<< >>Damskie torebki O Bag

About the author : Władysław Skoczek