Nad morze na zieloną szkołę

Bliskość morza, sporo zabytków w okolicy, do tego lasy z pięknymi trasami spacerowymi oraz rowerowymi. Mierzeja Wiślana chętnie odwiedzana jest przez turystów i nie ma się co dziwić. Odpoczynek oraz aktywność fizyczna i zwiedzanie. Coś dla siebie powinni tam znaleźć dorośli oraz dzieci.

Wyjazd na Mierzeję udanym pomysłem na wakacje

mierzeja zielone szkołyCiągnąca się od Trójmiasta na wschód Mierzeja Wiślana może się spodobać z kilku względów. Bliskość Trójmiasta sprawia, że można zobaczyć wiele atrakcji turystycznych w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Poza tym warto odwiedzić także znajdujący się niedaleko Malbork. Zabytki znajdują się również w mniejszych miejscowościach, choćby we Fromborku. Jeśli kierunkiem wakacyjnego wyjazdu jest mierzeja zielone szkoły mogą się okazać ciekawą opcją. Dzieciaki będą mogły skorzystać z wycieczek we wspomniane miejsca, poza tym nie będą się nudziły w ośrodkach wypoczynkowych, których sporo znajduje się w okolicy. Oczywiście jedną z atrakcji jest plażowanie. Plaże na Mierzei Wiślanej są czyste, oferują także dodatkowe atrakcje, choćby sporty wodne w Zatoce Gdańskiej. Jeśli będzie trzeba odpocząć od leżenia na piasku i wodnych szaleństw, w grę wchodzą wycieczki rowerowe. Tras spacerowych i rowerowych jest sporo. Biegną między innymi po malowniczych lasach. Wieczorami można skorzystać z miejsc przeznaczonych na zorganizowanie ogniska czy grilla. Do dyspozycji są również boiska do siatkówki, koszykówki czy piłki nożnej.

Zielona szkoła, kolonie, a może rodzinny wyjazd. Mierzeja Wiślana oferuje sporo atrakcji, od zwiedzania po odpoczynek, także aktywny. Warto pomyśleć o tym kierunku, tym bardziej że w wielu miejscach można uniknąć tłumów, nawet w środku letnio – wakacyjnego sezonu. Dla wielu osób to także istotny argument w przypadku planowania urlopu.

Istotne informacje dotyczące materaców sprężynowych<< >>Tani pawilon handlowy w gastronomii

About the author : Danuta Kaczmarek