Najskuteczniejsze terapie małżeńskie w Krakowie

Długoletni związek wymaga od obu stron zaangażowania i zwracania uwagi na potrzeby drugiej osoby. Pary z długoletnim stażem często zmagają się z różnymi problemami w związku, z którymi nie potrafią sobie poradzić. Rozwiązaniem może okazać się pójście na terapię. W tym celu trzeba znaleźć doświadczonego psychoterapeutę, który specjalizuje się w pomaganiu parom małżeńskim. Warto ratować swój związek, zanim będzie za późno.

Krakowscy terapeuci pomogą uratować małżeństwo

terapia małżeńska krakówMałżeństwo lub też związek nieformalny dwojga osób to nie zawsze sielankowe życie usłane różami. W nawet najlepszym związku pojawiają się czasem problemy, z którymi trudno sobie poradzić. W trudnych przypadkach pomoże psycholog i psychoterapeuta. W sytuacji, gdy trudno zażegnać wewnętrzne spory, piętrzą się problemy, pomocna może okazać się profesjonalna terapia małżeńska Kraków jest miastem, w którym funkcjonuje wiele prywatnych gabinetów psychologicznych i psychoterapeutycznych. Pary małżeńskie i pozostające w związku nieformalnym mogą skorzystać z profesjonalnej pomocy specjalisty, który zna się na rozwiązywaniu konfliktów międzyludzkich.  Na pierwszej wizycie terapeuta ustala z małżonkami plan terapii, który powinien obejmować częstotliwość spotkań, oczekiwany czas trwania terapii i możliwe cele do osiągnięcia. W niektórych przypadkach terapeuta może zaproponować także spotkania indywidualne z małżonkami. Wiele osób zastanawia się, czy warto podjąć terapię małżeńską. Dobrze poprowadzona terapia może dać wiele, choć nie jest też gwarancją na to, że związek przetrwa. Bywa, że ludzie podejmują decyzję o rozstaniu. Niektóre związki wypalają się po czasie, niegdyś łączące głębokie uczucie znika i nic się już nie da zrobić. Pozostaje tylko rozstać się w komfortowych warunkach. W wielu przypadkach jednak można uratować związek. Małżonkowie uczą się na terapii, jak ze sobą rozmawiać, jak rozwiązywać konflikty. Dobry terapeuta potrafi w umiejętny sposób poprowadzić rozmowę, zadaje pytania i prowokuje do refleksji nad pewnymi sprawami.

Terapia par i małżeństw jest terapią specyficzną. Spotkania odbywają się w trójkę. Małżonkowie w obecności terapeuty mają możliwość i przestrzeń do tego, by ze sobą szczerze porozmawiać na nurtujące ich tematy. W Krakowie usługi świadczą doświadczeni psychologowie i terapeuci, którzy proponują pomoc i wsparcie w trudnych sytuacjach. Nie ulega wątpliwości, że terapia małżeńska może przynieść wiele korzyści i warto się nad nią zastanowić, gdy trudno dogadać się z ukochaną osobą.

Meble kuchenne na wymiar<< >>Jak odmienić sypialnię - fototapeta na ścianie

About the author : Stefan Matula