Podkłady kryjące ratunkiem dla cery

W dzisiejszych czasach bardzo ważny jest bieg do idealnego wyglądu, Każda z nas chce na co dzień wyglądać wręcz nieskazitelnie. Chodzimy do pracy, do szkoły, na studia, spotykamy się ze znajomymi- okazja do tego, by zrobić sobie makijaż zawsze się znajdzie. Nawet jeśli nie wychodzimy z domu, a chcemy poczuć się lepiej i piękniej makijaż nam w tym pomoże. Każda z nas ma w swoich kosmetyczkach pudry czy tusze do rzęs. Jednak absolutnie na pierwszym miejscu znajduje się podkład. 

Jaki podkład kryjący wybrać?

podkłady kryjąceNa rynku mamy wiele produktów do pielęgnacji i upiększania naszej cery. Jednym z obowiązkowych produktów w każdej kosmetyczne jest niewątpliwie podkład do twarzy. Do wyboru mamy szeroką gamę produktów, które różnią się od siebie nie tylko marką, ale przede wszystkim zastosowaniem. Inny podkład będzie odpowiedni dla często problematycznych cer młodych, a inny dla równie wymagających cer dojrzałych. Możemy znaleźć podkłady normalizujące, rozświetlające, matujące, nawilżające. Istnieją także podkłady kryjące. One mają szczególne zadania i bardzo często nazywane są podkładami do zadań specjalnych. Są one w stanie zakryć nawet największe wypryski, niedoskonałości czy przebarwienia. Zwykle radzą sobie świetnie nawet z takimi przypadłościami jak trądzik różowaty, a wiele z nas wie jak ciężko jest to wszystko zakryć, zwykłym standardowym podkładem. Podkłady kryjące charakteryzują się zwykle cięższymi formułami przez co najlepiej używać ich wtedy, kiedy inne podkłady nie dają rady. Mają też to do siebie, że należy dozować je bardzo umiejętnie i w granicach rozsądku. W zależności od stopnia krycia konkretnego podkładu, bardzo łatwo jest przesadzić. Mówimy wtedy o tzw. masce na twarzy, a tego każda z nas powinna unikać. Wybierając podkład kryjący, idealny dla naszej cery warto uważać także przy wyborze odpowiedniego odcienia. Zbyt różowy lub zbyt pomarańczowy może naprawdę brzydko się prezentować i dodatkowo podkreślać to co chcemy ukryć. Nic tak nie zwróci czyjejś uwagi jak wyraźnie odcinająca się do szyi pomarańczowa twarz.

Jak widać podczas wyboru kosmetyku jakim jest podkład, a tym bardziej podkład kryjący do twarzy należy mieć na uwadze wiele względów. Źle dobrany kosmetyk bardziej nam zaszkodzi niż pomoże i ma się to także do innych produktów, które stosujemy na swoje twarze. Wybór jest naprawdę ogromny, warto więc pochodzić i dobrze poszukać. W większości drogerii mamy możliwość przetestowania interesującego nas produktu. Apteki oferują małe próbki kosmetyków, które możemy zabrać do domu i na spokojnie przetestować.

Drewniane drzwi i okna<< >>Wydajne agregaty prądotwórcze

About the author : Paweł Sokorski