Poduszki dla najmłodszych

Sen jest bardzo ważny dla każdego człowieka bez względu na wiek. Najwięcej godzin snu potrzebuje noworodek, bo śpi aż dwanaście godzin na dobę. Podczas snu noworodek przyswaja nowe informacje i nabiera sił. Im starsze dziecko, tym mniej czasu spędza na śnie. Ważne gdzie i na czym śpi dziecko, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na jego kręgosłup i też na jakość snu.

Jak wyglądają poduszki dla dzieci?

poduszka dla dzieckaNoworodki i niemowlaki powinny spać na twardych materacach, żeby właściwie się uformowały ich układy szkieletowe. Pediatrzy zalecają, aby tak małe dzieci spały na płaskim podłożu bez poduszki. Dopiero później możemy dziecku dać płaską poduszkę. Wszystkie produkty z jakimi ma kontakt skóra dziecka, powinny być antyalergiczne, także kołdra, czy poduszka dla dziecka. Skóra niemowląt jest bardzo delikatna i szybko reaguje alergicznie na różne patogeny, więc trzeba je ograniczyć do minimum. Poduszki są najczęściej wypełnione syntetycznym wkładek, który jest całkowicie bezpiecznych dla maluchów. Mogą to być pianki, silikonowe kulki, lub mikrowłókna poliestrowe. Żadna poduszka nie może powodować nienaturalnego wygięcia dziecka, gdyż to może zaszkodzić jego kręgosłupowi. Twardość i kształt poduszki trzeba dobrać do sposobu w jaki głównie śpi dziecko. Inną powinien mieć maluch, który śpi na brzuchu, plecach, lub dużo się wierci podczas snu. Poduszki hipoalergiczne są najlepsze, ponieważ uniemożliwiają rozwój pleśni, grzybów i gromadzenie się roztoczy w nich. Poszewka poduszki powinna być bawełniana, gdyż jest to bezpieczny materiał, który chłonie wilgoć. Poszewki trzeba regularnie zmieniać, gdyż główka dziecka intensywnie się poci i może brudzić poszewkę. Poduszkę możemy kupić razem w komplecie z kołdrą, albo oddzielnie. Dla starszych dzieci, które narzekają na ból w karku, lub po prostu niewygodnie im się śpi na zwykłej poduszce, stworzone są poduszki anatomiczne, które dopasowują się do kształtu ciała.

W przypadku małych dzieci należy unikać wypełniania z puchu i pierza, gdyż gromadzą się w nim różne bakterie i roztocza, które są groźne dla jego zdrowia. Najbezpieczniej pierwszą poduszkę dać dopiero dziecku, które ukończyło już dwa latka. Jeżeli nauczymy malucha spać na płaskim, to nie będzie on miał problemu z nauczeniem się spać na płaskiej poduszce.

Jestem producentem wózków do bram<< >>Wsparcie IT w Warszawie

About the author : Maria Wiśniewicz