Problemy rodzinne i psychiatra dziecięcy

W życiu zdarzają się różnego rodzaju sytuacje życiowe, które bywają bardzo bolesne. Traumatyczne przejścia szczególnie dotkliwe są dla osób małoletnich, ponieważ ich psychika dopiero się kształtuje, a dane przeżycia będą rzutować na przyszłość poprzez powtarzanie pewnych wzorców zachowawczych zaczerpniętych od osób dorosłych. Przykładem takiej sytuacji może okazać się rozstanie rodziców. Jest to sytuacja nie do pozazdroszczenia. Często przez to potrzebna jest doraźna pomoc lekarza psychiatry lub psychologa.

Lekarz psychiatra w przypadku podejrzenia depresji

lekarze psychiatrzy dla dzieci - WarszawaRozwód rodziców to doświadczenie nie do pozazdroszczenia. Każde dziecko przeżywa to inaczej. Wszystko zależy od tego, w jakiej relacji było z rodzicami, czy była przemoc w rodzinie i czy dziecko też na tym cierpiało. Kierując się dobrem dziecka należy podejść do tego jak najbardziej delikatnie, jednakże nie ma absolutnie mowy o tym, że nie odbije ta sytuacja na dziecku. Mimo to lepiej jest czasami się rozstać, niż tkwić w relacji, która jest toksyczna i daje zły przykład najmłodszym. Niestety, lekarze psychiatrzy dla dzieci – Warszawa twierdzą iż dzieci coraz częściej przez to zapadają w depresję. Dotyczy to zarówno dzieci w wieku przedszkolny, szkolnym, jak i starszych nastolatków. Jeśli zauważy się pierwsze objawy tej choroby, niezwłocznie należy udać się do lekarza psychiatry, aby ustabilizować sytuację. Jakby nie patrzeć jest to choroba cywilizacyjna spowodowana tym, że ciągle gonimy za czymś i nie mamy czasu. Z tego powodu też się małżeństwa rozstają. Dziecko o słabej psychice łatwo ulegnie tej chorobie, będzie coraz słabsze psychicznie, zacznie popadać w apatię. Często też będzie płakać. Należy jednak rozróżnić dwie sytuacje: typowy dół i depresję. Depresja jest to długotrwały zły stan psychiczny prowadzący do wyniszczenia psychicznego i fizycznego organizmu. Nie ma co więc wówczas zastanawiać się nad tym, i niezwłocznie zarejestrować dziecko do psychiatry, który ustali dokładnie co się dzieje w mózgu i sercu małoletniego.

Dobro dzieci jest najważniejsze, dlatego też w przypadku kłopotów rodzinnych, a w najgorszej sytuacji rozwodu lekarz psychiatra może okazać się jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Nie można się tego wstydzić, ponieważ on jest po to, aby pomóc dziecku przetrwać najtrudniejsze momenty. W razie potrzeby przepisze lekarstwa, które ustabilizują stan psychiczny małego pacjenta. Na pewno z czasem wróci wszystko do normy, jednak to potrzeba mieć wiele cierpliwości i zaangażowania w dobro, by dziecku żyło się lepiej.

Gdzie zaopatrzyć lokal gastronomiczny<< >>Dobrze urządzony ogród

About the author : Monika Mróz