Scyzoryki do zadań specjalnych

Wielofunkcyjne scyzoryki stały się tak bardzo rozpowszechnione i popularne, iż w pewnym momencie ludzie przestali uważać je za narzędzia, a zaczęli myśleć o nich jak o zwykłych zabawkach i ciekawostkach, które czasem bywają do czegoś przydatne, mimo iż do dyspozycji są o wiele lepsze narzędzia. Jednak my nigdy nie przestaliśmy używać szwajcarskich scyzoryków w pracy, bo najczęściej okazywały swoją przydatność w najbardziej nieoczekiwanych momentach, nieraz potrafiąc ratować dość beznadziejne sytuacje.

Wojskowe scyzoryki wielofunkcyjne

szwajcarski scyzorykObecnie mało kto pamięta, że pierwsze scyzoryki szwajcarskie były przeznaczone dla wojska, a dopiero potem zostały rozpowszechnione wśród cywili. Obecnie są dostępne w zastraszających ilościach i najróżniejszych odmianach, choć w pracy, mimo dostępności bardziej skomplikowanych choć droższych narzędzi wielofunkcyjnych, zawsze najbardziej przydawał się nam oryginalny, wojskowy szwajcarski scyzoryk, różniący się od wszelkich klonów przede wszystkim ilością narzędzi i większym rozmiarem. Scyzoryki te były stworzone właśnie po to, by mogły być używane zamiast tradycyjnych narzędzi w najróżniejszych sytuacjach, i jako takie były zwykle wyposażone w elementy najbardziej potrzebne i najczęściej używane, takie jak nóż, nożyczki czy śrubokręt, aczkolwiek wojskowe egzemplarze posiadały również cęgi do drutu oprócz nożyczek i niewielkich rozmiarów kleszcze. Scyzoryki były na tyle niewielkie, iż mieściły się w każdej kieszeni, a oryginalne, certyfikowane egzemplarze wojskowe były zwykle o wiele bardziej wytrzymałe i odporne na każde traktowanie, mogąc bez trudu służyć przy pracach wymagających nakładu siły. Najzwyklejsze scyzoryki szwajcarskie były dostępne na każdym bazarku czy w kiosku za naprawdę niewielkie pieniądze, choć jak przystało na tą półkę cenową, miały zwykle dość przeciętną wytrzymałość i wykonanie.

Nowsze i droższe modele posiadały więcej dodatków, jak również bardzo często wpadające w oko wykończenie, aczkolwiek faktyczne scyzoryki wojskowe można było dostać w wielu sklepach militarnych, a odróżniały się one od standardowych egzemplarzy przede wszystkim wielkością i ilością narzędzi. Niezależnie jednak od ich pochodzenia, wszystkie były doskonałym narzędziem do wykorzystania w razie nagłej potrzeby.

Meble do sali konferencyjnej<< >>Szeroki wybór opraw LED

About the author : Ewelina Marek