Teleskopowe rury do nowoczesnego odkurzacza

Centralne odkurzacze są niesamowicie przydatnymi narzędziami, toteż od czasu wprowadzenia ich do użytku zaczęto sprzedawać również mnóstwo różnych akcesoriów do nich. Można dostać więc wymienne szczotki, lepsze i bardziej drożne przewody czy nawet wewnętrzne części ułatwiające pracę silnika odkurzacza centralnego. 

Wygodna rura rozsuwana do odkurzaczy

rury teleskopowe do odkurzaczyWielu nabywców odkurzaczy centralnych zauważało natychmiast, iż ich rury nie posiadały niemal standardowej funkcji rozsuwania, obecnej w każdej rurze do klasycznego odkurzacza. Niesamowicie przeszkadzało to osobom które były przyzwyczajone do posiadania takiego akcesorium, toteż rury teleskopowe do odkurzaczy były w pewnym momencie jednym z najbardziej poszukiwanych akcesoriów do odkurzaczy. Dobre rury teleskopowe były bowiem ułatwieniem zarówno dla pracowników obiektów jak i dla właścicieli prywatnych domów w których montowano odkurzacze, pozwalając na bardzo łatwy dostęp do miejsc położonych wysoko, ciasnych przestrzeni pomiędzy meblami, jak również znacznie poprawiały komfort odkurzania osobom preferującym dłuższe rury. Producenci odkurzaczy centralnych jako pierwsi zaadaptowali takie akcesoria w swoich odkurzaczach, i obecnie są one dostępne fabrycznie coraz częściej. Do tych odkurzaczy, które nie posiadają takiej rury bardzo łatwo można dokupić teleskopowe rury o zróżnicowanych długościach.

Nietrudno znaleźć rury długie, które mogą mieć nawet do trzech metrów długości po rozsunięciu, aczkolwiek najczęściej nabywcy wybierają rury z długością około jednego metra, podobne do rur w standardowych odkurzaczach domowych. Nie jest to w żadnym razie drogie akcesorium, toteż coraz więcej osób decyduje się na ulepszenie odkurzacza centralnego o wygodną i bardzo przydatną rozsuwaną rurę.

Pierwsza pomoc dla dzieci<< >>Czym są łóżka rehabilitacyjne?

About the author : Jarek Guguła