Wysokiej jakości materiał do produkcji zbiorników.
Olej opałowy, który przechowujemy w zbiornikach, musi zachować swoje właściwości i dlatego musimy zakupić zbiornik, który został wykonany z najlepszych dostępnych materiałów na rynku. Najbardziej popularne tworzywem sztucznym z jakiego wykonuje się zbiorniki jest polietylen. Jest odporne na działanie wody oraz ekstremalnych temperatur.
Mobilny czy stacjonarny zbiornik na olej?
Przy zakupie zbiornika na olej napędowy będziemy musieli dokonać decyzji czy kupić stacjonarny, który będzie zamontowany na miejscu czy też wybrać ten mobilny. Największą zaletą stacjonarnych zbiorników na paliwo jest to, że mogą one być w bardzo dużej pojemności. Niektóre zbiorniki na olej możemy zamontować na powierzchni a niektóre również w podziemiu. Zawsze, kiedy chcemy zamontować zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy z atestem, to powinniśmy wezwać do tego odpowiednich specjalistów. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że zbiornik został właściwie zainstalowany i nie dojdzie do żadnego wycieku ani wybuchu. Największe zbiorniki na olej potrafią pomieścić nawet 5000 litrów, ale są to tylko i wyłącznie zbiorniki stacjonarne. Natomiast kiedy interesuje nas zbiornik mobilny, aby transportować paliwo w miejsce wykonywania pracy to możemy wybrać pomiędzy zbiornikami pojemnymi na 250 albo nawet na 600 litrów. Zbiorniki takie najczęściej są kompatybilne z europejskimi paletami, więc bezproblemowo możemy je przewozić na wózkach widłowych.
Dzięki temu, że w zbiorniku został zainstalowany specjalny system przegród, to minimalizowanie jest ryzyko mieszania się płynu podczas transportu. Zbiorniki na olej napędowy możemy kupić w lokalnej firmie w naszym mieście albo też zdecydować się na wybór zbiornika przez internet. Zawsze doświadczeni pracownicy będą służyć nam również pomocą, gdy nie wiemy, na co się zdecydować.