Zabezpieczenie podczas menstruacji

Kubeczki menstruacyjne obecnie stają się coraz bardziej popularne wśród kobiet ceniących sobie wygodę i komfort podczas miesiączki. Jednak zakładają, a raczej używając kubeczki menstruacyjne należy pamiętać i przestrzegać kilku zasad, aby były one całkowicie bezpieczne dla kobiety.

Zastosowanie kubeczków menstruacyjnych

menstruacyjnyPrzy stosowaniu kubeczków menstruacyjnych należy pamiętać i dezynfekcji oraz sterylizacji ich przed użyciem ich po raz pierwszy, na samym początku okresu, a także po zakończeniu. Natomiast podczas miesiączki kubeczek menstruacyjny wystarczy wymyć pod bieżącą wodą i wysuszyć. Przy wkładania kubeczka należy go ścisnąć i zaaplikować go, następnie on sam się rozszerza w pochwie i dopasowuje do jej ścianek. Noszenie kubeczka jest bardzo wygodne, wystarczy go opróżniać od dwóch do czterech razy na dobę, zależy to od obfitości miesiączki każdej kobiety. Podczas wyjmowania go należy umyć dokładnie ręce. Następnie musimy się rozluźnić i delikatnie nacisnąć na kubeczek, aby zmniejszyć zassanie go. Następnie można go swobodnie wyciągnąć. Po zakończeniu miesiączki należy kubeczek dokładnie umyć, wysterylizować, a następnie schować do etui i poczekać na kolejny okres miesiączkowania. Zaletą kubeczków menstruacyjnych jest niewątpliwie to, że można je używać wiele razy, służą one kobiecie długie lata, jeśli oczywiście używa go się zgodnie z instrukcją. Używając kubeczki menstruacyjne kobieta nie musi martwić się nawet podczas intensywnego wysiłku fizycznego, że krew wycieknie z niego. 

Kubeczki menstruacyjne są ogólnie mówiąc obecnie bardzo popularne. Koszt zakupu kubeczka to około sto złoty. Jednak należy wziąć pod uwagę to, że służą one wiele lat i gwarantują większy komfort niż podpaski, czy nawet tampony, które trzeba wymieniać dużo częściej.

Wykorzystanie liter przestrzennych<< >>Jak dobrze prezentować się w okularach Humphreys?

About the author : Maria Wiśniewicz