Zalety medytacji midfulness

Osoby, które czują, że pęd życia odrywa je od codzienności i nie potrafią żyć tu i teraz powinny zainteresować się tematem medytacji. Być może pomoże ona odzyskać życiowy balans, dobre samopoczucie, oraz czuć się zdrowo i dobrze w swoim ciele. Medytacja pomaga także walczyć ze stanami lękowymi i radzić sobie z emocjami.

Medytacja uważności jest drogą do szczęścia

medytacja mindfulnessMedytacja to termin dość ogólny, odnoszący się do rozmaitych praktyk, jednak najprościej mówiąc jest to świadoma praca nad swoim umysłem. Medytacja może być zwrócona do zewnątrz i pomagać zajrzeć w siebie i analizować swoje myśli, lub na zewnątrz i poprawiać koncentrację. Obecnie jednym z najpopularniejszych nurtów jest medytacja mindfulness, czyli medytacja uważności. Ten sposób medytacji uwalnia od uporczywych rozmyślań, stanów napięcia i niepokoju, które mogą powodować depresję. Medytacja uważności polega na uważnym obserwowaniu wszystkiego, co nas otacza-bodźców, zdarzeń, myśli, sytuacji. Ćwiczenie uważności i medytowanie pomaga nam zaprzestać oceniania i osądzania a praktykować akceptację. Medytacja mindfulness polega na różnych ćwiczeniach, może na przykład polegać na siedzeniu z zamkniętymi oczami i świadomemu przyglądaniu się swoim myślom i emocjom. Mindfulness można ćwiczyć także podczas wykonywania czynności życia codziennego, bowiem całe nasze życie jest okazją by ćwiczyć uważność i zawsze warto to robić.

Medytacja to czas dla nas, dla naszego umysłu i ciała, kiedy możemy zrobić coś dla siebie. Często bywa tak, że tempo życia nas pochłania i mamy wrażenie, że czas przepływa nam przez pace. Ćwiczenia z zakresu medytacji mindfulness pomogą nam żyć świadomie i cieszyć się bieżącą chwilą, nauczy lepiej radzić sobie z emocjami i czuć się szczęśliwszym każdego dnia.

Projekty budynków handlowych i usługowych<< >>Długie włosy dzięki fryzjerskiemu przedłużeniu krótkich włosów

About the author : Danuta Kaczmarek