Jak zorganizować meeting biznesowy?

Spotkania biznesowe kojarzą się zazwyczaj z nudnymi i długimi prezentacjami stanu danej firmy. W czasie ich trwania prezentowane są zazwyczaj dane ekonomiczne dotyczące rozwoju danego przedsiębiorstwa. Ich organizacja wymaga zadbania o wiele szczegółów, ponieważ to one mogą zaważyć na ostatecznym sukcesie danej firmy. Jak zatem zorganizować meeting biznesowy?

Ważne jest miejsce

sala konferencyjnaOrganizacja spotkania biznesowego powinna rozpocząć się od wyboru najlepszego miejsca. Według informacji z portalu www.biznesgazeta.pl jest on uzależniony od kilku ważnych czynników takich jak:

  • czas trwania spotkania
  • ilość zaproszonych gości
  • rodzaj omawianych treści

Większość tego typu spotkań odbywa się w siedzibie firmie, w specjalnie przeznaczonych do tego salach konferencyjnych. W przypadku gdy nasza firma nie dysponuje takimi przestrzeniami, powinniśmy zastanowić się nad wyborem najbardziej dogodnego miejsca, w którym odbędzie się nasze spotkanie. Coraz więcej firm przy organizacji spotkań kilkudniowych, decyduje się na ich organizację w wybranym wcześniej hotelu. Podstawowym aspektem takiego rozwiązania jest fakt, iż w jednym miejscu otrzymamy do dyspozycji zarówno sale w których odbywać się będę kolejne panele dyskusyjne, jak i miejsca noclegowe, ważne do gości którzy przyjechali z daleka. Warto również podkreślić, iż hotele zapewniają możliwość miłego spędzenia wolnego czasu w oczekiwaniu na kolejne spotkania. Jedną z możliwości jest zoorganizowanie takiego meetingu na mazurach, gdzie w otoczeniu dziewiczej przyrody, oprócz załatwienia ustalonych spraw, będziemy mogli chociaż na chwilę odetchnąć od codziennego pędu.

Sprawna organizacja – Agencja eventowa

Agencja eventowaWiele firm organizuje takie spotkania na własną rękę. Jednak w przypadku gdy pośród naszych pracowników nie znajdziemy osób które mogłyby się tym zająć możemy zlecić tą czynność agencji eventowej, która zajmie się przygotowaniem całego przedsięwzięcia we wskazanym przez nas terminie. Według strony www.maxsound.pl jej pracownicy na podstawie otrzymanych od nas informacji zajmą się organizacją całego spotkania biznesowego, zadbają także o najdrobniejsze szczegóły, dzięki którym odbywający się meeting okaże się niepowtarzalny, a co najważniejsze przyniesie oczekiwany sukces. Szukając osób zajmujących się organizacją tego typu wydarzeń, warto przeszukać oferty z terenu Warszawy. Według portalu biznesowego www.mentora.pl Współcześnie wyspecjalizowane firmy zajmujące się organizacją meetingów biznesowych dysponują różnorodnymi środkami, które mogą przyczynić się do sukcesu takich spotkań.

Głos przewodni – konferansjer

konferansjerSpotkania biznesowe wymagają wyznaczenia osoby, która je poprowadzi. Są to zazwyczaj wybrani pracownicy danej firmy, cechujący się zdolnościami oratorskimi a także marketingowymi. W przypadku gdy wśród naszej załogi nie znajdziemy odpowiedniej osoby, powinniśmy rozważyć zatrudnienie w tym celu profesjonalnego konferansjera, który dzięki swojemu doświadczeniu i nabytym umiejętnościom, poprowadzi w sprawny sposób nasze spotkanie biznesowe. Na stronie video-tec.pl można przeczytać, że główną zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż taka osoba idealnie wpasuje się w panujący nastrój i będzie umiała ciekawie poprowadzić kolejne dyskusje. Szukając wykwalifikowanych osób, które potrafią ciekawie poprowadzić takie spotkanie biznesowe, warto zwrócić uwagę na jedną z poznańskich ofert.

Chwila oddechu w hotelu

mazuryWiele firm organizując zwłaszcza kilkudniowe spotkania decyduje się na zapewnienie ich uczestnikom atrakcji, będących wypełnieniem czasu między kolejnymi spotkaniami lub po zakończeniu danego dnia meetingu. Według strony hotelu www.hotelsolar.com.pl organizując konferencję na mazurach, możemy na przykład zapewnić naszym gościom rejs jachtem po jednym z wielkich mazurskich jezior. Będzie to idealny sposób na oderwanie się od wielogodzinnych rozmów poświęconych sprawom firmy. Ponadto przyczyni się to również do większego zintegrowania z zaproszonymi gośćmi, co w przyszłości może mieć kluczowe znaczenie przy przeprowadzaniu ważnych negocjacji. Jeśli chcemy aby uczestnicy spotkania spędzili czas wolny w sposób aktywny, możemy pomyśleć o wycieczce rowerowej po okolicy, która pozwoli lepiej poznać miejsce w którym się znajdują.

W temacie podsumowania:

Jak widać organizacja meetingu biznesowego wiąże się z szeregiem wyzwań, którym musimy sprostać. Warto jednak pamiętać aby oprócz odbywających się spotkań, jego uczestnicy mieli możliwość zregenerowania swych sił i choć na chwilę będą mogli zapomnieć o omawianych wcześniej sprawach. Tak zorganizowane spotkanie pozwoli nam na przedstawienie ważnych spraw oraz stanie się okazją do bliższego poznania naszych pracowników. Dobrze zaplanowany meeting przyczyni się nie tylko do sukcesu naszej firmy, lecz także pozostanie miłym wspomnieniem wśród jej uczestników.   

Kilka pomysłów na reklamę swojej działalności<< >>W jaki sposób może reklamować się firma zajmująca się szkoleniami psów?

About the author : Julia Nowak